Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předčasné ukončení smlouvy u O2 kvůli téměř nefunkční službě. Mají právo na uhrazení sankce?

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s jedním problémem. Tchán si zřídil doma ADSL internet od O2, který již od počátku fungoval špatně - rychlost daleko menší než minimum, které udávají na webu, vypadával a byl nestabilní. Neuplynul ani první měsíc a jel modem vrátit a odstoupit od smlouvy. Bohužel ty šmejdi se teď ozvali dopisem, že chtějí zaplatit nějaké sankce za předčasné odstoupení od smlouvy. Mají na to vůbec právo, když služba byla nefunkční a oni tedy porušili smlouvu? Je něco, čím by se dalo argumentovat (nějaký paragraf, zákon)?

Předem moc díky

Mne je velmi sympaticka snaha O2 ako sleduju toto forum a reaguju v priebehu par dni a minimalne tu to vyzera, ze maju snahu riesit akykolvek problem.
To nas Telekom tam sa neviem dovolat ani na infolinku pre firemnych zakaznikov, musim volat pre nefiremnych.