Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodejna

Dobrý den, máme prodejnu s nábytkem a kuchyněmi. Demontovali jsme kuchyňskou sestavu a skříňky jsme narovnali podél zdi.
Přišli zákazníci s dětmi a nehlídané dítě shodilo a poškosilo skříňku. Jak v takovém případě postupovat ??

To nemá s dobou nic společného :-) Provozovatel prodejny je a byl povinen za všech okolností zajistit v prodejních prostorách bezpečnost. Pokud některá část tyto vlastnosti nemá, je ji třeba viditelně zabezpečit/označit. Této povinnosti se nemůže zbavit, leda by prokázal že nehodě nemohl předejít.
Na druhé straně zákazník má ze zákona povinnost počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám.

Dovolím si polemizovat s většinou, vznikla škoda, ( pokud by bylo zraněné dítě, to je na jinou debatu) , za škodu je někdo odpovědný, ( opět, pokud například v obchodě s elektronikou kdokoliv svojí neopatrností rozbije vystavenou televizi, jeho problém) pokud mají rodiče sjednané pojištění odpovědnosti, jde to z něho, pokud ne, nebál bych se požadovat náhradu.