Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řízení bez řidičského průkazu.

Dobrý den,
před dvěma měsíci jsem týden před závěrečnými zkouškami v autoškole trénoval rozjezd na prakticky nefrekventované slepé ulici, ve které také bydlím, a shodou náhod kolem jeli policisté a vyžádali po mě klasickou silniční kontrolu. Sepsali se mnou a mojí sestrou, která mi auto půjčila a také v něm v tu dobu byla, protokol o přestupku (jestli se tomu tak dá řict) a za několik dnů jdeme do přestupkového řízení.
Chtěl jsem se zeptat, jaká sankce mi hrozí a jestli by případně mohlo být přihlédnuto k místě zastavení a dobou do závěrečných zkoušek.
Děkuji za odpovědi.

Bude to nejspíš řešit městský úřad. Proti jeho výroku je odvolání jistě možné, pak přestupek projednává krajský úřad. Proti výroku KÚ se lze odvolat k ministerstvu dopravy.
Tohle je docela jasný případ, těžko se z toho vykřešete sám. Najměte si dobrého právníka. Lze akcentovat materiální stránku přestupku (nepřesně totéž, co nebezpečnost pro okolí), neboť formální stránka naplněna byla beze zbytku.
Jak je uvedeno výše, nepůjde aplikovat ustanovení o jednání v krajní nouzi. Což by třeba bylo, kdybyste vezl někoho raněného, manželku rodit a podobně.

Držím palce ať to dopadne co nejlépe. Stalo se mi naprosto to stejné. V průběhu autoškoly jsem spolu se starší sestrou zajel na méně frekventovanou cestu a tam jsem si jezdil. Taky jsem měl "štěstí" a zastavila mě policie. Ale když se zjistilo, že jsem bez papírů a jen trénujeme na autoškolu popřáli mi, ať mi to dobře dopadne a odjeli.
Ruku na srdce, kdo z nás zkoušel jezdit, když neměl řidičák...
Podle mě, je mnohem méně nebezpečný někdo kdo nemá řidičák a trénuje pod dozorem na autoškolu za žádného/malého provozu. Než někdo, kdo sice má řidičák, ale jezdí jak hovado v plném provozu.