Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vydelat legalne na Let's Playich na YouTube

Zdravim, nevim jestli se zde resilo konkretne tohle, ale nejak to proste nechapu- Toto je psano na youtube, v sekci nespusobilych videi: "Obrazové materiály: obrázky, loga, software, záběry z videoher atd." Vim, ze je nelegalni nahravat na YT filmy, obrazky a pisnicky, ale zaskocilo mne, ze je nelegalni natacet "lec pleje" z videoher. Tu hru jsem si prece koupil a nahranim videa z ni na YT prece nenechavam nikoho jineho, aby si ji zahral, nybrz aby se podival jak v ni postoupit dal a hral si svuj zakoupeny kus u sebe doma. Prijde mi to skoro jako kdybych chtel na jutubko nahrat akceleraci sveho BMW, ale oni mi to smazali kvuli tomu, ze jsem ty budiky a pristroje na videu nevyrobil ja, chapete co chci rict? Takze otazka zni, jak to je, kdyz chci natocit let's play, staci jen napsat email do EA games, ze chci natacet a publikovat jejich hru, nebo je to slozitejsi? YT je plne podobnych youtuberu, kteri takto vydelavaji, napr. PewDiePie. Peace...

ono nahrát to na YT nieje protizákonné,
protizákonné je až keď na tom budeš zarábať

ráta sa to ako nelegálne šírenie obsahu hry na ktoróm sa obohacuješ (máš to písane na začiatkoch hry alebo v papieroch u hry- a kúpou tej hry si súhlasil s podmienkami ) tiež to znamená že toto pravidla nemusí platiť u každej hry

mala ukážka - je to tam trochu lepšie popísané a tiež vysvetlené prečo to nieje možné
http://www.sector.sk/novinka/93698/microsoft-spisa l-nove-pravidla-pre-let-s-playerov.htm

Rozdíl je v tom, že to BMW si můžeš opravdu koupit a bude jen tvoje, ale hru si nekupuješ, ty si kupuješ jen licenci na hraní té hry. Vlastníkem té hry nadále zůstává vydavatel. Je to něco podobnýho, jako lístek na kolotoč - můžeš se vozit, ale kolotoč bude nadále patřit kolotočáři. A kolotočářovi by se určitě nelíbilo, kdybys někde za rohem vybíral čumný na jeho kolotoč, tedy bys vydělával na jeho kolotoči, aniž by z toho něco měl.

Jžš se mrkni na YT, je tam plno LP co dělají LP ze spooousty her a mají tam aktivní reklamu - čili monetizaci... tohle vůbec neřeš, nikdo to neřeší a všem to prochází. Neslyšel sem o nikom, kdo by z toho měl problémy.

Natáčej a vydělávej ;)

Tak po dlouhem hledani informaci jsem narazil na tento clanek: http://games.tiscali.cz/byznys/nintendo-si-narokuj e-prijem-z-uzivatelskych-videi-na-youtube-let-s-pl ay-scena-se-bouri-62884
Takze napriklad dle tohoto odstavce, by to legalni byt mohlo:

Jedním dechem je nutno zmínit právní doktrínou Fair Use, která je pro globální autorské právo naprosto zásadní a vysvětluje, proč je v pořádku publikovat videorecenzi hry, ale už ne souvislý záznam. Užíváte-li cizí dílo pro potřeby zpravodajství, výzkumu, vzdělávání, parodie nebo právě kritiky, nositel autorských práv na vás nemůže. Rozdíl je zřejmý - videorecenze mívá kolem pěti minut, je složena klidně z desítek prostřihů a byl by nesmysl hodnotit hru bez možnosti ze hry cokoliv ukázat.
Zato let’s play videa bývají dlouhá, souvislá, často i tichá, nenápadná a nedostatečně odlišená od normálního průchodu hrou. Fair Use se na ně tudíž nevztahuje a mohou být tím pádem napadena z důvodu nepovoleného užití cizího díla veřejně a s cílem obohatit se. Obdobně to funguje i třeba s tvorbou knižní – nikdo nebude soudit noviny za zveřejnění odstavcového úryvku při příležitosti uvedení románu, ale nemohou otisknout celou první kapitolu.