Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jake jsou moje prava v mem pripade každodenních 14h službách

Dobrý den potrebuji poradit pracuji jako kuchař mame krátký 2 dny a dlouhý 5 dny 14 h služeb tet nastala doba kdy proti směna omarodila a ja jsem nucen jit 3 dny 1 den volno a pak 3 dny za sebou tak se chci zeptat jestli zaměstnavatel ma pravo mi vyhrožovat a nutit me jit i za druhou směnu uz drive jsem mel ten sami problém jen stim ze jsem sel 2 mesice v kuse a jesli je to ma povinnost jit i za druheho kuchaře nebo by mel mit zaměstnavatel nahradu v pracovni smlouvě nemam ani zminku o tomto problému a mam psanou 8 h službu ale hodime 13 nebo 14 h predem dekuji za jakoukoliv radu uz nevim ja k se branit

Jsou prakticky dvě možnosti:
- držet hubu a krok (a místo si udržet)
- postavit se proti (a sám dát výpověď), případně zaměstnavatele "prásknout" (pravděpodobně bude následovat vyhazov. A až se další zaměstnavatel bude informovat, takový ex-zaměstnanec bude popsán jako potížista a potenciální hrozba s dovětkem "nebrat!").

Bohužel takto to v ČR funguje, není-li člověk (dělající často za pár kaček) nepostradatelný, nenahraditelný..

Samozřejmě, že výše uvedené poměry na pracovišti jsou proti ustanovením Zákoníku práce (pracovní doba, práce přesčas, odpočinek mezi směnami).

Nepotěšil jsem, vím to.

A estw otazka ldyz nenastoupim na protejsi směnu muzu byt nejak soudne potrestan nebo muzu jit ale drzet se prac smlouvy na 8 h a pak odejit a zamestnavatel by mi niv nemohl krom toho ze zavřít restauraci ale dekuji za odpoved aspon budu moc si otevrit usta na ne dekuji opravdu moc

V mem pripade nehroi proti smena je nejkepsi kamarad q dostat 2 vypovedi na jednou myslim ze me este k tomu když poslendni rok jsem jedinej clovek co drzi otevrenou hospodu pac nahradni kuhar neni a kdo by sel toto delat za 10 000 hrubeho kdyz denne vaří me 150 o sezóně 450-500 jídel jsem rad za kazde rady dekuji moc vsem :-)

10 000 hrubého měsíčně-to tedy děláš za minimální mzdu nebo ještě méně.

Od ledna roku 2015 se dle aktuálního rozhodnutí vlády zvýšila minimální měsíční mzda z 8500 na 9200 korun, minimální hodinová mzda z 50,60 na 55 korun.
Tj.10000:55=181,8 hodin/měsíc.
Pokud pracuješ 13 hodinové směny,tj.2+5+2+5 dní/za 4 týdny,dělá to 14x13 hodin=182 přesně.Jelikož měsíc je mimo únor vždy delší než 28 dní,zbytek děláš zadarmo?I kdybys něco dostával bokem,tu minimální hodinovou mzdu Ti dát musí.
Jestli máš ale ve smlouvě směny 8 hodin,trvej na proplácení hodin navíc jako přesčasů,jinak že si je vybereš a pak bude mít stejný problém nahrazovat Tebe.

Minimální mzda 9.200 platí pro nejposlednější nekvalifikovanou práci.

Mrkni na Nařízení vlády 204/2014 Sb. "Normální" kuchař je zařazen ve 3. skupině prací, jeho minimální tarif musí činit 67/hod nebo 11.200/měsíc. 9.200 platí jen pro 1. skupinu prací (pomocná síla v kuchyni), už druhá je za 10.200 (tady se "vleze" jen závodní jídelna).

Křivoklát ani nevím kde je (nikdy mě to nezajímalo, hledat to nebudu).

Předpokládám, že tazatel píše o Česku, situace v jiných zemích s tím nijak nesouvisí. Na svém tvrzení trvám, má (zúženě) jen ty dvě možnosti. Jasně, třeba po něm ihned skočí nějaký mišelínský podnik v Paříži (bude-li se chtít ovšem stěhovat a má-li na to). O vzpurného a žalujícího zaměstnance (tak čtu mezi řádky, že by se měl chovat podle tebe, aby byl světový) se čeští zaměstnavatelé opravdu prát nebudou.