Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokus o podvod - jak jednat

Zdravím lidi, mám tu jednu situaci a potřeboval bych rady či jen co se bude/může dít.

Půjčil jsem peníze, protože jsem chtěl pomoct. Jenže pak dotyčné osoby neodpovídali při dotazu na dluh. Teď je tomu pul rok, kdy sem to naposled řešil s osobou, které jsem ty peníze půjčil (100liber - dodala 60, tudíž i tak zbytek dluží) a že mi vrátí vše do měsíce. Jenže je už duben skoro a nic se nestalo.
Neměl jsem nervy žadonit o můj dluh, když by to mělo být v její iniciativě. Nicméně jádro problému...
Už v minulosti jsem nahlašoval lidi vymahačským agenturám/firmám, tudíž mám od nich papíry o uzavření smlouvy (tam jsem měl od dlužníků úpis s jejich doklady - pasem + podpis), tady u této dotyčné osoby ne.
ALE co mě nenapadlo,.. chtěl jsem ji trochu vystrašit, tak jsem ty papíry oskenoval a v PC pozměnil na její jméno, adresu, také jsem věděl její rok narození a datum, vše zaznamenáno a sepsáno jakoby to bylo přímo od té firmy. Aby to vypadalo věrohodně. S cílem ji vystrašit a aby se mi ozvala s dluhem, ikdyž to byl holý výmysl. Je tam akorát přepsané číslo uctu firmy za moje (v pripadě že by to chtěla sama poslat, ale doufal jsem první v její kontakt se mnou) a muj podpis + podpis zástupce firmy (který byl zfalšován, ne mnou, ale neměl hrát roli, mělo se jednat o bububu dopis v podstatě - žádný cíl o podvod či pokus).
Jelikož se možná zdála osoba dosti hloupá, informovala se v té firmě a tam jí řekli, že o ničem na její jméno neví.
Tudíž jsem dostal nemálo sprostého sprda na soc. síti, že mi to splatí, ALE že budu mít problémy, že jednám ve jménu firmy a tudíž je to podvod, že firma o ničem neví.
Další část je, že z doby, kdy jsem nahlašoval oficiálně lidi s úpisem o vymáhání částky s tou firmou, tak tam mají můj podpis, ale který je jiný, než co jsem podepsal teď ty papíry té holce v této situaci. Perla číslo dvě, nebydlím v CR, jako dotyčná osoba, tudíž jsem zařídil, aby dopis s psaním ohledně vymáhání pohledávky (mého dluhu) byl poslán z CR.

Otázka zní, když to nahlásí na tu vymahačskou firmu případně policii, co z toho plyne pro mě ? 2 rozdílné podpisy (pokud by firma vyhledala moje jméno v jejich databázi) a k žádnému obohacení/podvodu mé osoby nedošlo.
Doufám, že jsem to sepsal jak nejlépe to šlo a jde to pochopit, kdyby měl někdo dotaz, ptejte se. Díky za každé rady !

jestli správně chápu, byla splacená jen část pohledávek a nechtělo se ti neustále urgovat jejich doplacení?

Dotyčný zaplatil část, tím uznal dluh celý.Jednodušší a legální by už bylo odporodat pohledávku nějaké firmě a přenechat tyhle a jiné praktiky co jsi zkoušel přenechat na nich

tak jestli si půjčil na tzv. na hubu, houby zmůžeš, nějaký papír nebo směnku o té či oné půjčce pak odprodáš kdejaké společnosti nebo jednotlivcovi,buď za plnou hodnotu nebo podle dohody - kontaktů(výběrů) je na internetu dost.

Peníze jsou peníze, jestli ti kvůli nim ruplo a udělal jsi nějaký FAKE na dlužníka jen si mu pomohl, chtělo to klidnou hlavu, pochybuju že kvůli 40eurům z toho bude případ do televize ale jde o princip, ten člověk to může a třeba i rád použije proti tobě...

Jo, to jsem udělal s těma slovákama, co mě obrali a napsali sme to na směnku, jak jsem psal. Ale tohle byla kamoška, kterou jsem znal 6 let a docela mě podrazila a tím i překvapila a všude si mě blokla a nekomunikovala...a ta druhá, jen ta jakože to řeší, až teď... jinak taky dělala mrtvého brouka. Nemohl jsem tušit, že ta blbka podvede kamaráda no...

Já vím, princip je parádní, i pár lidi i s rodinou, co o tom věděli říkali, at to nechám bejt... no tady to mám. A napsala mi ta holka, že budu mít problémy, tak jestli s tím něco udělá, kdo ví...jestli taky nedělá bububu, protože vzdycky na mě něco s tou její kamoškou, co jsem znal, hrála...

A když použije, co pak nebo co bych měl očekávat ? (Firma má muj podpis o pravé žádosti o vymáhání dluhu, ten je jinej + nebydlím v CR, ale Anglii. co pak...)

§ 181

Poškození cizích práv

(1) Kdo jinému způsobí vážnou újmu na právech tím, že

a) uvede někoho v omyl, nebo

b) využije něčího omylu,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 jinému značnou újmu na právech,

b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného značný prospěch, nebo

c) vydává-li se při takovém činu za úřední osobu.

Ale tohle právě nechápu, já nikomu tímto škodu nezpůsobil a sebe o nic neobohatil, jen jsem to pojebal, že jsem udělal velké bububu ve jménu firmy, čekajíc, že se ozve a domluvíme se na splacení mě, co dluží, nic víc....což se sice stalo, ale pak přej budu mít problémy říkala, takže nevím, co z toho dokáže vytřískat. A kam by to pak posílali... v UK neví, kde mám trvalé...

Proto se ptám tady na možnosti či co a jak bude a tak.

zákon -ten paragraf co ti tady kolega hodil na zeď jasnej, nemusíš mít nebo dělat škodu neměl si a nesmíš dělat ty vypsaný fejky.Pak můžeš počítat z následky ať si angličan, bulhar nebo australan.

Věřil bych že místní-anglický právní systém v tomhle taky nepodrží,jsou určitě nějaký smlouvy podle kterých tě vydají nebo sejmou tam nebo tam.Navíc máme slavnej interpol bo europol.

Trest se bude, by se lišil podle soudce asi, možno jen pár hodin OPP, nějaká ta pokuta nebo podmínka, škoda, vlastně žádná není za tu tě nezavřou.

Jestli budou nárokovat nějakou újmu to je taky na soudci a požadavku protistrany - zda ti přikáže něco zaplatit nebo se třeba veřejně omluvit.

No neříkám, at podrží, ale kdyz ona neví, kde bydlím, to jsem měl na mysli...

A že by to táhla na inter a europol... ? :) Nevím no.

A když si někdo najme pravnika, at tohle řeší případně nechá to na té firmě/policii, tak neplatí jako poškozený nebo jak to je ? Ptám se, protože mi někdo říkal, že platí obě strany, ale co a kdy už nevím...

Podmínka....to mě zaujalo...dejme tomu....bude pro mě trest jinej, když už jsem podmínku 2 roky v životě měl ? :) (Ale za uplně jiné věci)

ne ona to nebude táhnout na interpol ,ona tě teoreticky udá PČR a ta když tě nedohledá v čechách požádaj interpol o spolupráci.ty tě někde dohledaj, vyslechnou na místě a předaj spis pčr nebo tě eskortujou rovnou jestli to soud nebo st. zástupce bude vyžadovat.

Pokud si najme právníka, nevim kde tě bude hledat když to sama neví,nebude mít kam zaslat nějaký pokus o smír a může to stejně zkončit na policii.

Jestli si teoreticky najme sokromého detektiva, hradí si to sam-pak škodu bude nárokovat na tobě-

Co znamená v životě? Podmínku za co? jestli za tohle podobný je to recidiva, je to "líp hodnocený" nevím stejně nedávno byla amnestie tak by neměli brát tohle v potaz.

Myslíš, že by to kvuli 40libram dluhu hnala až přes PCR a pak inter ? ... Skodu narokovat muze, ale vím, že na soukromé ocko nemá a nestalo by jí to za to.

V životě znamená před 6ti lety (2009) jsem ji dostal za 'výtržnictví' když sme si s týpkem dali po hubě (on mě sejmul na jedné party opilého, já jeho až jsem ho potkal za střízliva na ulici - já na policii nešel, chtěl jsem to vyresit jako chlap s chlapem...neboli kluk s klukem tenkrat, jenže ouha, on byl najednou srab a šel plakat) no a já vyšel jako vyník, jednoduchý. (hrálo tam moje jméno, kde otec tam měl s nima už v minulosti věci nějaké, a mysleli si, že budu stejnej vandrák) Vyřesilo se to na stanici, ale díky nekomu, se to dalo na Samosoudce, a pak mi dosel jen rozsudek s dopisem, kde jsem mohl podat odvolání do 10dní... zajímavé bylo, že to někdo pozdržel, protože mi to došlo domů po této lhůtě...ale to zabředávám do tohoto už moc... Takže nic, co by se podobalo tomuto...

Kazdopadne k současné situaci, plno nazoru a moznosti padlo, tak jen cas ukaze, co dal nebo spíš co ona s tím uděla, pokud udělá. A jen by mě teda zajímalo, co já na obranu, kdyby k něčemu došlo, at vím, jak jednat...to jsem se zatím nedověděl.

teoreticky jsem psal - je to nereálný ale možný.

Co na obranu? nechat to být nerýpat do toho -to prvně(jak píšeš malá částka kvůli který protistrana může zbytečně rozjet něco většího-nežádoucího a už to nebude jen o pár eurech ale i porušování zákona se všema důsledkama.

Pokud dojde k nějakýmu trestnímu oznámení nebo tě požádají o omluvu nevykrucuj se...spolupracuj.

Jasny, tak snad to u teorie zustane. (Pred tímto, jeste kdyz komunikovala, rikala porad, jak mi to dá a chce aby bylo po všem...nezdá se mi, že by se hrnula do něčeho dál a řešila to tak na dlouhe lokte... ale to je jen moje domněnka, že.)

Já do toho nerýpu, jen sme se dohodli, že mi napíše po výplatě a srovná to....takže za deset dní prej. Takže jen čekám a uvidím. Nic víc nedělám, nerypu apod.
No jasny, ze budu, vzdycky jsem spolupracoval... a i tak byla podmínka, ale to byl pripad davný a jiný...
Ok, budu cekat na postu a oznámení, a nebo cokoli jiného.

A kdyz se ke mě nic nedostane, ale treba v CR mi to bude chodid k rodičům, jak si to vyzvednu atd ? Pripadne muzou oni to převzít či bere se to jako bych to převzal já ? (když už by to bylo v procesu, že se něco bude dít)

To uvidíme, jestli bude vydírat...vzdycky mi psala, že ona taková není, aby dělala zle a lidem něco (jako já - ještě před tímhle, ikdyz nevím co, to už neresim. Ja pomohl, já doplatil, to je pro mě cele.)

Dluh vymyšlený...no rodiče to věděli, že jsem jim půjčil... sice nemám svědky, ale i ty holky to věděli, ta kamoška myslím, než si mě blokla a neřešila nic už...radši... a pak taky majitele bytu, kde byli, ten věděl, že jsem jim půjčil na nájem, aby je nevyhodil... co je mi to platné, když by něco bylo stejně v CR a on se nepotáhne ke svědectví atd (v nejhorsim pripade, kdyby doslo k soudu). A rodice byli taky prolhaní, mě do telefonu, když jsem to chtěl s nima řešit, at to řeknou své dceři, že mi dluží.... no tak to by potom taky mohli rict, že sem si to vymyslel...

Kazdopadne nedoufám ve vydírání, to ukáže až čas.