Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokus o podvod - jak jednat

Zdravím lidi, mám tu jednu situaci a potřeboval bych rady či jen co se bude/může dít.

Půjčil jsem peníze, protože jsem chtěl pomoct. Jenže pak dotyčné osoby neodpovídali při dotazu na dluh. Teď je tomu pul rok, kdy sem to naposled řešil s osobou, které jsem ty peníze půjčil (100liber - dodala 60, tudíž i tak zbytek dluží) a že mi vrátí vše do měsíce. Jenže je už duben skoro a nic se nestalo.
Neměl jsem nervy žadonit o můj dluh, když by to mělo být v její iniciativě. Nicméně jádro problému...
Už v minulosti jsem nahlašoval lidi vymahačským agenturám/firmám, tudíž mám od nich papíry o uzavření smlouvy (tam jsem měl od dlužníků úpis s jejich doklady - pasem + podpis), tady u této dotyčné osoby ne.
ALE co mě nenapadlo,.. chtěl jsem ji trochu vystrašit, tak jsem ty papíry oskenoval a v PC pozměnil na její jméno, adresu, také jsem věděl její rok narození a datum, vše zaznamenáno a sepsáno jakoby to bylo přímo od té firmy. Aby to vypadalo věrohodně. S cílem ji vystrašit a aby se mi ozvala s dluhem, ikdyž to byl holý výmysl. Je tam akorát přepsané číslo uctu firmy za moje (v pripadě že by to chtěla sama poslat, ale doufal jsem první v její kontakt se mnou) a muj podpis + podpis zástupce firmy (který byl zfalšován, ne mnou, ale neměl hrát roli, mělo se jednat o bububu dopis v podstatě - žádný cíl o podvod či pokus).
Jelikož se možná zdála osoba dosti hloupá, informovala se v té firmě a tam jí řekli, že o ničem na její jméno neví.
Tudíž jsem dostal nemálo sprostého sprda na soc. síti, že mi to splatí, ALE že budu mít problémy, že jednám ve jménu firmy a tudíž je to podvod, že firma o ničem neví.
Další část je, že z doby, kdy jsem nahlašoval oficiálně lidi s úpisem o vymáhání částky s tou firmou, tak tam mají můj podpis, ale který je jiný, než co jsem podepsal teď ty papíry té holce v této situaci. Perla číslo dvě, nebydlím v CR, jako dotyčná osoba, tudíž jsem zařídil, aby dopis s psaním ohledně vymáhání pohledávky (mého dluhu) byl poslán z CR.

Otázka zní, když to nahlásí na tu vymahačskou firmu případně policii, co z toho plyne pro mě ? 2 rozdílné podpisy (pokud by firma vyhledala moje jméno v jejich databázi) a k žádnému obohacení/podvodu mé osoby nedošlo.
Doufám, že jsem to sepsal jak nejlépe to šlo a jde to pochopit, kdyby měl někdo dotaz, ptejte se. Díky za každé rady !

§ 181

Poškození cizích práv

(1) Kdo jinému způsobí vážnou újmu na právech tím, že

a) uvede někoho v omyl, nebo

b) využije něčího omylu,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 jinému značnou újmu na právech,

b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného značný prospěch, nebo

c) vydává-li se při takovém činu za úřední osobu.