Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nalézt informace o ztracené matce

Dobrý den,
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc, moje přítelkyně už dlouhou dobu o matce nic neví a potřebovala by alespoň vědět jestli žije a jestli je vpořádku. Vidět jí po tom všem nechce, ale jestli se máme obrátit na matriku, nebo jiný správní orgán.
Děkuji za odpověď.
Milan Černý

Ahoj táta to řešil zrovna před týdnem. Byl na matrice sepsaly s ním žádost zaplatil 500 oni ale dotyčného vyhledají pokud žije tak mu dají na tebe kontakt a on se sám musí rozhodnout a kontaktovat vás pokud nebude chtít tak se to nedovíte a pokud je mrtvý tak se to taky nedozvíte, což je dost hloupé, ale tak mi to táta říkal.

pokud je mrtvý tak se to taky nedozvíte

Dozví. Poněvadž:

Ministerstvo vnitra, na základě žádosti o zprostředkování kontaktu, písemně vyrozumí kontaktující osobu (žadatele) o výsledku hledání pouze v následujících případech:
pokud se kontaktovanou osobu nepodaří v informačním systému evidence obyvatel jednoznačně identifikovat.
pokud kontaktovaná osoba nemá trvalý pobyt na území České republiky.
pokud kontaktovaná osoba zemřela a zároveň byla ve vztahu ke kontaktující osobě osobou blízkou.

Bude hledat dcera matku, takže by jí měli dát vědět, bude-li matka již mrtva.
Jestli váš otec hledal nějakého (například) spolužáka, bývalo lásku a podobně, tak se samozřejmě v případě úmrtí nic nedozví.

Hledat v katastru dle osoby lze jen dálkovým přístupem, který není zdarma a je třeba registraci.
Najít někoho přes vyhledávače občas jde, ale jestli se její máma jmenuje (dejme tomu) Eva Novotná, tak smolík. Naopak, nese-li jméno Božetěcha Bumbrnáčková, tak to bude snažší :-)