Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlášení změny zaměstnavateli

Prosím, víte někdo, jakým způsobem je nutné dokládat změnu v osobních údajích zaměstnavateli? Naší účetní nestačí nahlášení změny - stavu "rozvedená", ale požaduje doložit kopii rozsudku rozvodového soudu(s čímž jaksi vnitřně nesouhlasím, neboť obsahuje údaje, které s prac.právním vztahem nesouvisí - např. data a bydliště manžela). Také žádá rozhodnutí opatrovnického soudu (řešící péči o děti), přestože pracovnice uplatňuje již dlouhodobě na děti daňové zvýhodnění, zde k žádné změně nedošlo. Děkuji za odpověď.

Na potvrzení stavu Rozvedená ať si ofotí OP,kde to snad je uvedeno a je to úřední doklad,rodné číslo tam uvedené už stejně mají.
Kdyby přesto trvala na rozsudku,nechal bych tam jen hlavičku soudu,č.jednací a větu manželství paní XY a .... se rozvádí.Vše ostatní bych začernil včetně jména a dat manžela.A ze závěru jen datum a razítko soudu.