Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze uplatnit pojistku?

Dobrý den.
Při nedávném orkánu spadla taška ze střechy nemovitosti na auto stojící na přilehlém obecním pozemku a poškodila čelní sklo. Nemovitost je z r.1995 pojištěna "pro případ poškození nebo zničení živelní udílostí...". Podle mne se pojistka týká pouze škod na pojištěné nemovitosti a poškození auta nelze uplatnit byť bylo způsobeno živelní událostí jež poškodila nemovitost. Je to správně nebo ne?

Ono s pojištěním je to obecně tak, že když pojistku uzavíráš, dozvíš spoustu informací o tom, co všechno je pojiskou pokryto. No a když nějakou pojistnou událost uplatníš, dozvíš se naopak, co všechno pokryto není. Co se dotyčné události týká, tak podle mne jediná pojistka, ze které by to šlo uhradit je havarijní pojištění toho auta.

Pochopil jsem, že tazatel je majitelem baráku a nevím, jestli i auta. Jestli i auta, tak je to jedno; jen si myslím, že z pojištění nemovitosti rozhodně nepůjde uplatnit škoda na autě. Ono ani z pojištění odpovědnosti, to nekryje škody na "vlastním"... Pak by zbyla ta havarijní pojistka, nebo připojištění čelního skla.
Ale jestli je auto někoho jiného, tak za tu škodu odpovídá majitel baráku, i kdyby měl majitel auta připojištění skla. Tedy, já být majitel auta, tak bych se škodou šel za majitelem baráku a neřešil to z havarijního pojištění nebo připojištění skla.