Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sousedské vztahy- urážky sousedů

Dobrý den,
máme velmi zvláštní vztahy s našimi sousedy. My si jich vůbec nevšímáme, nekomunikujeme s nimi a oni nás celá léta urážejí a pomlouvají. Každý, kdo jde po cestě a oni jsou venku nebo na zahradě si vyslechne, že jsme nejhorší sousedi, hajzli, ..atd. Několikkrát jsem slyšela, že o mě řekli, že jsem blbec, debil, hajzl, líná svině ..(uvádím zde jen ty slušnější výrazy) Nejhorší je, že se takto o nás vyjadřují i před naší návštěvou, když my nejsme doma !! Už je to neúnosná situace.
Byla jsem se radit na úřadě a bylo mi řečeno, že si toho nemám všímat, že jde jen o řeči důchodců a Ti se přece namají o čem bavit a kdybych chtěla podat stížnost nebo trestní oznámení za pomluvu, tak se stejně nic nevyřeší, jen zhorším situaci.
Prosím poraďte.
Děkuji.
Sousedka

Vyvěste na viditelné místo svého domu (dveře, vstupní branu, apod.) nějakou vysvětlující cedulku ve smyslu:

"Pokud se vám stane, že narazíte na slaboduché jedince, kteří náš budou za našimi zády pomlouvat, nevšímejte si jich a politujte je. Na nic lepšího se nevzmohou."