Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přítel troubí, půjdu před komisi?

prosím vás chtěla jsem se zeptat jeden soused v domě mě napsal anonym ohledně loučení se přítelem ten mě navštěvuje dva krát až tři krát do týdne a občas na mě zatroubí autem je to mimo noční klid (někdy v 7.OO hod. ráno, ale to je málokdy) jinak přes den do 19.00 hodiny. Soused je vulgární a nevím co mu na tomto vadí. Může tady ze strany souseda dojít k tomu že já budu řešena na přestupkové komisy.Myslím si že jedno zatroubení nemůže vadit.
Děkuji vám moc za odpověď.
Změna předmětu, původně: Dobrý den, (karel)

Je třeba se podívat do vyhlášky města/obce co mají k hluku, obvykle se nesmí dělat hluk prací mezi 22:00-8:00 a ostatní hluk 22:00-6:00.

klakson auta slouží k zvukové výstraze na silniční komunikaci, na cokoliv jiného jako pozdrav a ještě opakovaně/frekventovaně na stejném místě je "prasárna", pak člověk musí nést následky svého jednání. toho řidiče by na místě musela popotahovat PČR.
index.php

Je třeba si položit otázku co si ta komise od tebe vezme. Správná odpověď je nic, ty hluk neděláš a nejsi zodpovědná za skutky jiných. Jestli urovnáš spory v budoucnosti je jen na tobě.

Když byly moje děti malé, podařilo se nám je uspat (i přes den) a pak přijel do ulice ňákej trouba a začal vytrubovat, taky jsem měl nápady co hraničily s trestním zákoníkem. Tak poraď tomu svému pitomci, ať tě příště prozvání mobilem. Nebo nemáte mobily, případně chce upozornit všechny kolem, jakej si koupil krásnej vojeťák?
:x:

až úřad nařídí traktorům nedělat kravál, slepicím přes den nekvokat a kohoutům ráno nekdákat a ovcím přes den nebékat, pak bych se znepokojoval troubením na pozdrav.

sice se to dle zákona nesmí ale dokažte to někomu,klaxon je určen jako výstražné zařízení k odvrácení hrozícího nebezpečí,ale když někoho chcete z auta pozdravit, přece nevystoupíte nebo nebudete dělat chaos řvaním, prostě párkrát zahlásíte a dle zákona se dál věnujete silničnímu provozu.

Z právního hlediska ti soused nemůže udělat nic.
Z lidskýho hlediska může být nasranej a až ti někdo naleje sekunďák do zámku od bytu, tak můžeš jen spelkulovat, ale nic nedokážeš.

Když to souseda nasírá a ty i tvůj frajer to víte, proč v tom troubení pokračujete? Někdy je pro dobrý sousedský vztahy vhodný začít u sebe.

Souseda chápu. Právně to je v pořádku, ale asi jsem jinak vychovaný a kdyby mi soused řekl, že mu tohle vadí, přestal bych. Jsou zákony a lidská slušnost, třeba pracuje od rána do noci, přes noc, někdy se chce vyspat a pán tvorstva mu úplně zbytečně vytrubuje pod oknem. Taky zdravím, ale tím, že zablikám mlhovkou, ta nikoho neruší.

Koukám, že všichni fandí sousedovi. Kdyby to řešil normálně, zaklepal na dveře a řekl "Paní Lenko, spím po noční, mohli byste mi tady netroubit?"
Ale že otravuje anonymně přes papírky a ještě je vulgární, to já bych najel co nejblíž k domu, do kufru na starou autobaterku nacvakl třeba toto a jel na výlet do zoo. S největší pravděpodobností je to nějakej konfliktní dědek, kterýmu to vadí jen proto, aby mu mělo co vadit, každej normální člověk má hubu.

...Kdyby to řešil normálně, zaklepal na dveře a řekl "Paní Lenko, spím po noční, mohli byste mi tady netroubit?"...

Víte určitě, že se o něco takového nesnažil? Ostatně - když to udání bylo anonymní (je otázka, jestli by se nějakým anonymem ta komise vůbec zabývala), jak ta dívenka ví, že je to od něj. To že on kvůli tomu brblá, ještě neznamená, že to nemůže vadit ještě někomu dalšímu.

Přesně tak. Většina vyčkává, doufá že toho prostě nechají a problém "zmizí". Není příjemné aniciovat konflikt s těmito lidmi, protože právě takto bezohledně se většinou chovají arogantní nevychovaní tupci.
A když problém nezmizí.....v člověku to doutná....narůstá tlak.....a pak teprve se ozve, bohužel většinou pod přívalem emocí.
Protože je nás lidí ve městech "jako sraček" mělo by být normální nikoho kolem sebe zbytečně neotravovat. Normální slušní lidé se tím řídí. A na ty neslušná hovada platí jedno: "na hrubý pytel, hrubá záplata".
Když se to opakovalo už po mnohokráte......měl mu "dědek" prostě sprostě hodit šutr do vokna auta a byl by klid. Zjistil by kulový, kdo to udělal a pochybuju, že by ještě někde lidem pod oknama troubil. Byla by to prasárna, ale i tady je vidět, že nic moc jiného na hovada neplatí.....ví o tom, že to vadí a stejně to dělá dál i když je to navíc i protizákonné.....prostě debil.

Stojim si takhle jednou (dneska) u okna a najednou v 19 hodin si sedne nejakej blbecek do auta, 2x za troubi a odjede :D Hele, nejsi ze stejnyho mesta? :D

Nicmene, pokud vite, ze to lidem vadi a pres to ten tvuj blb pokracuje v naprosto zbytecne cinnosti, zatimco ty jen premyslis, jestli nahodou nebudes mit nejaky problemy, pak doufam, ze ze stejneho mesta nejsi, protoze takovouto verbez mit za sousedy...no potes.

existuje jeden vynález který zná lidstvo už cca tisíce let , řiká se mu cihla , nebo kámen , myslím že to je dostatečný argument proti troubení , za každé zatroubení jeden pozdrav . On má klakson ty máš cihly :), kdo je víc. Přeju hodně zdaru .