Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zveřejnění údajů - Jméno, Číslo účtu, Telefon, Email - a veřejné označení tohoto člověka za podvodní

Dobrý den,

připravujeme stránku, kde budou lidé moci zveřejnit:

- Jméno,
- Email,
- Číslo účtu,
- Telefon

prodejce který je okradl na například na bazoš.cz

Zajímá mě jestli je tato služba legální, jestli lze zveřejnit něčí údaje a označit ho za podvodníka?

Dále jestli pokud to legální je, a někdo ze "zveřejněných" nám napíše, že máme jeho údaje smazat, musíme to udělat?

Předem všem děkuji za rady.

Ne. Je to váš web a je jedno, kdo to tam napsal.
Jen na okraj, co vás k tomu tak nutí, aby tam lidi psali lidi? Nenapadlo vás třeba, že tam lidé mohou napsat cokoli? Někoho si vymyslet? Nepohodlného souseda/kolegu/spolužáka? Osobně nějaký přínos vaší služby nevidím. Kdo je hloupý, napálí se, i když budou jména podvodníků viset po celém netu. Kdo dodržuje pár jednoduchých zásad, se nenapálí i bez vaší služby.+

Tahle služba už funguje, nevím přesně na kterém obchodním portálu ale,mám tušení že na Aukru ale snad jen pro registrované, někde si pak matně vzpomínám že tomu jinde řikají služba hodnocení prodejce.U soukromých osob bych se na tohle vyprdnul snad u firem by to projít určitým způsobem mohlo.

legálne to nieje,Ty,ani Tvoj kolektív určite niesi zákonom oprávnená osoba na zber,spracovávanie a zverejňovanie osobných údajov iných osôb a ani osoba poverená orgánmi činných v trestnom konaní prevádzať takúto činnosť,takisto nemáš oprávnenie niekoho bez právoplatného rozsudku označovať za podvodníka...nikto z rozumne rozmýšlajúcich označených ludí Vám volať nebude,ale rovno podá trestné oznámenie....

to niesu len české zákony,to máš platné v celom civilizovanom svete,v EU existuje listina práv a slobôd,ktorú podpísali všetky krajiny pri vstupe do EU a ktorú podpísali aj ostatné krajiny,ktoré ešte členstvo neprijali/Švajčiarsko,Luxembursko,Andorra a spol/,ktorá zakotvuje v krajinách ústavnú ochranu osobných údajov pred ich neoprávneným zneužitím,predpisuje,ako a kto môže a nesmie nakldať s osobnými údajmi,podla ktorých je možné jednoznačne identifikovať jednotlivca......