Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obchodník a koberce na chodníku

Vážení, mám zajímavý právní rébus.
V obchodním areálu (má 3. podlaží a velkou venkovní plochu), si v přízemí dal obchodník (nájemce nebytových prostor) před svým obchodem na chodník, i na dalším prostranství, své koberce. Vyžaduje, ikdyž tyto koberce nepatří do příslušenství areálu, po pracovnici uklidové služby, aby mu jeho koberce denně čistila a udržovala. Podotýkám, že obchodník (nájemce) má přitom vlastní uklizečku. Je uklidová služba areálu povinná osobní vlastnictví, tedy tyto koberce obchodníka, které se nalézají na ploše obchodního areálu, udržovat?

Kdybych byl tím kontraktorem na úklid a věděl, že mám čistit chodby venku jako beton, dlažbu něco hodně easy na úklik a najednou tam bude nájemce, který vyvalí ven koberce, tak se taky budu bránit změnám, protože tím vzniknou další náklady (více času, další přístroje). Pokud je smlouva velmi vágní co do popisu provádění úkonů a mohla být z části taky podložena ústními podmínkami (samozřejmě papír je papír) tak to klidně může skončit až u soudu, záleží jen na té firmě jak moc stojí o to uklízet pro to "obchodní centrum". Nehledě, že je dobré si to vyříkat ještě s obchodníkem, ideální by mohl být nějaký kompropis u všech stran, třeba mít jen malý kus koberce někde tam venku. :-)

Já bych si tipnul, že pokud tam tu předzahrádku nemá načerno - něco takového se řešilo třeba tady:
http://www.metro.cz/k-zahradce-se-nikdo-nehlasi-ne vite-ci-je-d9c-/co-se-deje.aspx?c=A150603_170926_c o-se-deje_row
tak to asi ten obchodník bude mít ošetřené.
Vzpomínám si, když jsem si na několik dní objednával přistavení odpadového kontejneru na ulici před dům, tak po mně chtěli, abych měl povolení na zábor veřejné plochy.
BTW: O co ti jde - tobě se nechce to uklízet? Nebo si myslíš, že by ti měl ten obchodník něco za to připlatit?