Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stání v zákazu zastavení

Dobrý den,
rád by jsem vás poprosil o radu ohledně zastavení v zákazu zastavení.Bydlím na velice rušné ulici kde je zákaz zastavení s výjimkou 15 min pro zásobování.
Potřeboval jsem si něco odvést tudíž jsem zastavil před domem zapnul jsem výstražné světla a odešel jsem ke dveřím cca 10 sekund.Než jsem se vrátil odřel mi auto řidič. Proběhlo šetření policie kde byl jako viník označen pán nicméně mi bylo zděleno ,že dostanu pokutu pro zákaz zastavení. Tímto by jsem vás chtěl poprosit zda není nějaká výjimka pro lidi kteří na takovém místě bydlí nebo zda ta pokuta je oprávněná. Mockrát děkuji za informace s pozdravem Petr Schenk

Mělo by to být v klidu i když jsi zastavil v zákazu zastavení.

Zopakujeme si:

Zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu.

a coz teprve takove “zastaveni vozidla“ proste a jednoduse mi to zdechlo, nastesti zrovna u baraku, a jelikoz jsem nemel u sebe telefon, sel jsem si z domu zavolat odtahovku, a ten trojuhelnik, co jsem dal za auto, tak mi mezitim nekdo ukrad

treba zájsť na miestny/mestský úrad,on obvykle dáva podnet na dopravný inšpektorát ohladne označovania ciest v rajone ich pôsobenia,musí tam byť nejaká výnimka,pokial na dotyčnej ulici existujú aj obytné domy a býva tam obyvatelstvo,musí tam existovať výnimka,ktorá povoluje na určitý čas zastavenie a j iným vozidlám ako vozidlám zásobovania,musí tam byť výnimka pre vozidlá záchrannej,hasičskej a podobnej služby,musí tam byť výnimka umožňujúca pristaviť na nevyhnutne nutný čas vozidlo napr. na prepravu bezvládnej osoby a verím tomu,že tam bude aj výnimka pre tých,ktorí majú dokázatelne trvalý pobyt...čiste z praktického hladiska,pokial sa jedná o velmi rušnú dopravnú komunikáciu,tak sa musí počítať aj z dopravnou zápchou,to dostanú pokutu všetci,čo zastavia v dôsledku zápchy ? aj sanitka,hasiči,aj samotní policajti,ktorí tam zastavia,keď budú kontrolovať tých,ktorí zastavili ? u nás už dostali postih policajti od svojich kolegov,keď parkovali v zákaze parkovania a nevykonávali v tej chvíli žiaden úkon vedúci k zamedzaniu trestnej činnosti,k ochrane života,zdravia a majetku.......

Údajně když řidič (hlavně s pražskou RZ) zapne blikačky, tak se jeho auto stane neviditelným a může stát i tam kde je to zakázané. Tak ten co ti to auto odřel může namítat že ho neviděl.
:-D:-D:-D:beer:
BTW: Buď rád, že to vyšetřili ti co pomáhají a chrání a asi nebudeš mít problém s pojišťovnou, zaplacení opravy půjde z povinného pojištění viníka. U dnešních aut ty opravy lezou pěkně do peněz. Nedávno mi do auta na parkovišti nacouval dodávkou nějaký fitipaldi, vina jednoznačně na jeho straně, oprava přišla bratru (i sestře) na patnáct tisíc stříbrných českých, mne to stálo akorát pobíhání kolem opravy v servisu. Kdyby se mi to stalo, když jsem ještě jezdil
[img.obrazky.cz]
tak bych přeleštil nárazník hadrem na podlahu a dál bych to neřešil.