Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost kamionu

Zdravím, potřeboval bych radu od někoho, kdo jezdí kamionem.
Moc tomu zatím nerozumím a nejspíš příští týden už nastupuji do práce právě řidiče C.
Všude je řečeno že nad 7.5t se smí jet max 80km/h, že je to hlídané tachografem - překročení rychlosti je zaznamenáno a při první policejní kontrole jsou problémy. Ale když tak jezdím osobákem tak se začínám zaměřovat na jízdu kamionů, kteří jen velice málo, řekl bych cca 10% dodržuje tu 80km/h. Většina jezdí 90km/h pár jsem jich potkal co si to letěli přes stovku(měřeno podle GPS). Tak jak to potom funguje? Vím, že digitální tachograf jde nějak oblbnout magnetem. Ale co u analogového(se kterým budu jezdit)? Nerad bych o práci hned přišel se slovy že jsem se táhl pomalu..... nevím jak to chodí tak je to těžký no.

tolerujou 83-84.při řazení se tomuhle prostě nevyhneš a z kolečka to poznají jestli si jel úmyslně nad 80 nebo ne 85 už je pokuta.Na tempomat to tuhle "vůli" má(díky terénu a nákladu)

Pokud jedou rychleji tak na vlastní riziko na magnet nebo cizí kartu.

čau nákladní auta jsou dnes vybaveny omezovačem rychlosti který je nastaven na max 90km/h ..... jezdím asi 10let po dálnici prostě na max. co omezovač dovolí 87 - 90 a nikdy mě policie nestavěla,jen od kolegy jsem slyšel,že ho prý brali při 85km ale nevím důvod.Většinou 10km tolerují,alespon co vím i když se stane nehoda např.kde je 70 a ty povalíš 80 tak jsi v toleranci (tolerance tachografu v autě a polic.radaru)...
právě je problém,že skoro všichni valí na max co omezovač dovolí a potom když někoho dojedeš tak ho předjíždíš 10minut :-) moje zkušenost poslední dobou je si nasadit tak 85km/h a defakto jedeš sám a když po dlouhý době někoho dojedu vypnu omezovač tím ho předjedu vcelku rychle a po chvíli zase upravím na těch 85km/h a je to...:-) ale každý má asi svůj styl a fígle :-)