Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení koťat

Dobrý den.

Potřeboval bych prosím vás poradit. Kolegyně moji maminky má kočku. Jejich kočka pravidelně vrhá koťata, jenže manžel té kolegyně je vždycky utopí (výjimečně si jedno nechají). A co hůř, ukazuje to svým 2 synům. Vykastrovat ji nechtějí, protože by jim potom přestala lovit myši.

Nemohu už dál být potichu, protože mi to připadne hrozné a navíc mám kočky velice rád, i když žádnou mít nemůžu. Podle mého názoru není malé dítě o nic víc, než koťátko. Malé dítě by ale nikdo neutopil. A pokud ano, tak by šel k soudu. Ale přece kočka je taky živý tvor, nejsou o nic míň než člověk.

Proto se chci zeptat, jestli na ně můžu podat žalobu, i když nemám žádný hmatatelný důkaz. A pochybuji, že ho seženu. Ale určitě je to pravda, protože asi těžko by někdo vykládal, že topí koťata a myslel to ze srandy.

Předem děkuji za odpověď.

loading...

Jo jasné, jak ten hmatatelný důkaz mám získat? Navíc se ještě bojím, že policajti to kvůli nedostatku důkazů uzavřou a maminka, která mě to řekla, ještě z toho bude mít problém. Asi těžko je budu špehovat.

Ale na druhou stranu se mi nechce sedět s rukama vklíně, zatímco někdo porušuje zákony.

Topení koťat je docela rozšířené, zvláště na vesnici v případě venkovních koček. Lidem se nechce platit za kastraci, venkovní polodivoké kočky mají na lovení myší. Mám ale poslední roky dojem, že se to zlepšuje.

Asi s tím nenaděláš nic. Před několika roky byl mediálně propírán případ, kdy nějací zk**venci předhodili kotě nějakému zuřivému čoklovi, aby je roztrhal, vše si filmovali. Byly tam dokonce i 3,14-če těch zku**enců, které to braly také jako ohromnou zábavu. Proběhlo amatérské pátrání, aktéři byli odhaleni - ale mám dojem, že to šlo zcela do vytracena.

:-|

Ja teda neodpovim na otazku, ale zaujalo me, ze kastrovane kocky prestavaji lovit mysi. To je fakt nebo nejaka urban legend?

Nas kocour je vykastrovanej a lov ho bavi.. ale je fakt, ze my ho nemame cilene na chytani mysi, kocicak lovi spis pro zabavu - ale lovi. Tak jak to vlastne je?

Nevím jak k tomu přišli, něco jsem si o tom přečetl a zjistil, že kočka přestane lovit myši po kastraci je mýtus.

Právě že naopak, tím, že ji vykastruji, tak v ní potlačí všechny sexuální pudy a kočka nebude mít nic jiného na práci.

Kočky dokonce začnou lovit, ty co před kastrací nelovily.

Spíše bych to řekl tak, že se jim nechce dávat cca 600-1000kč za kastraci a vymlouvají se na to, že pak přestanou lovit myši. Když je to úplná kravina.
Není to tak problém toho, že koťata, které neví o světě příjdou o život.. i když teda zrovna metoda topení není moc dobrá. Ale spíš o to, co to stojí tu kočku sil.
I 1 vrh za rok kočku celkem likviduje.

Mám kolem domu cca 6 divokych kocek a zadna z nich neni kastrovana a nedokazu si predstavit ze bych dal 7500 za vykastrovani tech kocek a pak by je prejelo auto nebo kombajn na poli, celkem blbost. Dokud jsou kotata jeste slepa tak je necham zabit. Kdyz je kocka pritahne uz pozdejc tak kote nekomu dam nebo je odvezu nekam ke kravinu a tam at si poradi. Jednu kocku mam jako domaci, ale chodi normalne ven a je kastrovana a mysi taky chyta s prehledem. V tom ze nekdo ty kotata zabiji moc problém nevidim, dokud jsou teda slepá.

Ja osobně bych to nedokázal zabít, ale přesně je to bohužel vesnická praxe, dělalo se to dřív, dělá se to dnes a dělat se to bude pořád. To že tazatel poukáže na jednoho jedince nic nevyřeší, akorát si uděla zlo v sousedství a to je dle mého uplne zbytečny pro takovou "prkotinu".

ko´tata bych prvně nabídnul na internetu třeba, klidně bych přihodil kapsičku se žrádlem, pokud odorstou ač nerad ale hodil bych ten problem na nejbližší útulek, krabic je všude mraky.

Jestli teda nechceš dotyčnýmu dělat problémy sám se angažuj nebo o tom tady nepiš a buď rád že nemáš jeho starosti.