Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Družstevní podíl- dědictví

Dobrý den, nevíte někdo jak je to s děděním družstevního bytu?
Zemřel otec, který s matkou bydlí v bytě DV. Otec má z prvního manžesltví syna, má na byt nějaký nárok?
Byt získali rodiče v průběhu manželství a matka tam stále bydlí.
Má někdo zkušenost, jak se postupuje v takových případech? Děkuji

Tak právník se vyjádřil tak, že matka bude muset dědice vyplatit.
Takže se udělá odhad tržní ceny bytu, polovina je automaticky matky a druhá se rozdělí mezi dědice,
Alespoň by v odhadu měla být zohledněna nesplacená anuita.

Tak nakonec to dopadlo tak, že by se máma měla vypořádat s oběma dědici. (Já a nevlastní bratr)
To že se jedná o družstevní byt, nikoho moc nezajímá hodnota bytu je určená a z toho se to počítá.
Nakonec jsme se oba dva vzdali dědictví a máma má klid.
Můžete označit jako vyřešené.

Ešte-že tak, lebo právnik je diletant a nemá pravdu. Nevlastný brat si nemôže uplatniť právny nárok na bezpodilový nehnuteľný majetok ktorým je byt s príslušenstvom po zosnulom otcovi. Zmluvu s družstvom a zomretým spísanú počas jeho života si nezverejnil, aby sa bolo čoho chytiť.

Jo,Nuda je slovenský Všeználek,který často i dobře poradí,jen kdyby si odpustil ty blbé kecy okolo o estébáckých a bolševických mafiích a taky odkazy na slovenské zákony pro české tazatele.Rozumí všemu,jen v teraporadně snad nebyl.Ne že by to neznal,asi jen nestíhá radit všude.:-)