Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odoprenie poskytnutia sluzby

Ahoj,
najnovšie pracujem ako recepčný v hoteli, možem niekomu odmietnuť právo ho ubytovať, ak viem, že tam ide len na hodinu (slušne povedané). Možem vlastne odmietnuť poskytnutie služby? na akom základe?
Je mi jasné že z ekonomického hľadiska mi môže to byť jedno, tá izba je zaplatená na noc, ale nechceme tam takýchto zakazníkov

Je to mezi recepčním a případným zákazníkem.pokud respektuje cenu, pokud např. zaplatí předem, pak záleží na provozním zda hosta na tuhle krátkou dobu ubytuje.

pokud to nežádoucí host, je v hotelech slušnost zákazníka taky slušně odmítnout, nikdy nikdo neví co je to zač.aspoň tak bych to bral já.

Ale v tom případě nechápu proč by takový hotel měl prosperovat protože od toho ta služba je a existuje třeba konkurence, která ráda poslouží.

Vadit jim mohou, pokud dvojice vydává nadměrný hluk.
V tom případě si tam dejte vyhlášku, že na hotelových pokojích není povoleno vydávat hlasité zvuky, které by mohli rušit ostatní hosty. V případě, že něco takového zaslechnete, zajděte jim tam zaklepat na dveře a oznámit jim to. Toto párkrát opakujte a znovu se tam dotyční již neobjeví.
Pokud dvojice nadměrný hluk nevydává, nemůže ostatním hostům vadit.

A jim de o to že to je slušný podnik, ne nějakej opravdu hodinovej hotel,kde by stálo vyšůrovat pokoj víc než jim zaplatí, to bych chápal.tTaky bych nechtěl aby mi mezi dětma u bazénu nebo na zahrádce posedávali nějaká Bárbie s Kenem a v dopledních hodinách shazovali ze stolečků lampičky.

Prostě slušně odmítnout, klidně jim dát kontakt na nejbližší privát...