Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odoprenie poskytnutia sluzby

Ahoj,
najnovšie pracujem ako recepčný v hoteli, možem niekomu odmietnuť právo ho ubytovať, ak viem, že tam ide len na hodinu (slušne povedané). Možem vlastne odmietnuť poskytnutie služby? na akom základe?
Je mi jasné že z ekonomického hľadiska mi môže to byť jedno, tá izba je zaplatená na noc, ale nechceme tam takýchto zakazníkov

na odmietnutie reálne nejaký dôvod v tomto prípade neexistuje..jediné čo by sa dalo nejako oklukou spraviť je pomocou príslušných orgánov vytlačiť známe xichty z okruhu sociálnych pracovníčok z okolia hotela,aby sa nechodili sociálne vzdelávať so svojimi zákazníkmi do hotela,inak v podstate nemáš nijaký regulérny právny nástroj na to,aby si ubytovaniachtivú dvojicu na prvý pohlad normálnych ludí odmietol ubytovať,pokial už na prvý pohlad nebudia nejaké verejné pohoršenie,alebo inak výzorom/špinaví,ožratí bezďáci a spol /alebo správaním neporušujú obvyklé normy ludského správania sa....

Co tomu říká majitel? Pokud má hotel poloprázdný, asi by nebyl rád, kdybys odmítal přijímat platící kunčafty. Nebo může mít jiný názor a chtít, aby jeho hotel měl úroveň - v tom případě se s ním dohodnout, že když přijdou jistí zájemci, tak Bohu žel budou všechny pokoje předem rezervované, to by asi bylo právně průchodné.

Majiteľ má podobný názor ako ja. Problém je v tom, ze tieto "slečny" nikdy nerezervujú izbu na svoje meno, vždy to urobí ich "momentálny priateľ" vopred telefonicky alebo cez net. Keď sa potom objavia na recepcii už ťažko vysvetlíš že máš obsadené.

Pokud je o tuhle službu zájem, co kdyby pan majitel otevřel jiný hotel jen pro tuhle klientelu? Tyhle hotely se veřejně inzerují, zkus třeba zadat do Seznamu hledání "hodinový hotel", kolik jich ti to najde? A tam to třeba může být i finančně výhodnější, když to nebude hluboký partnerský vztah na celou noc:))

Myslim, ze sa s tym robi vacsie halo ako je nutne.
Samozrejme, ze (hlavne ak majitel suhlasi) mozes.
Preco?
Pretoze dotycna slecna/pani to riesit urcite nebude a jej zakaznik vzhladom na chulostivost situacie tiez nie.
Cize co sa stane? Ona nadava, co je toto za hotel, on peni a vyvrsuje sa na tebe ako to bude riesit (nebude, dozvedela by sa to jeho zena;o)).
Samozrejme moze sa pokusit pribolat policiu (ta s tym nema nic spolocne, takze ak sa vobec dostavi hned odide) alebo Obchodnu inspekciu, takze riskujete pravdepodobne nejaku pokutu.
Ale ako som povedal, velmi pravdepodobne to riesit nebude bude to len chvilkova neprijemna situacia.

nie je to až také jednoduché.
1)ak si niekto objedná ubytovanie cez net-booking.com a ty mu niečo takéto urobíš, tak ti hodí na feedback nulové hodnotenie, správcovi stránky to nevysvetlíš, a mesiace budovaná reputácia ide dole :-(
2) nie každý má manželku a riešiť to bude

zatiaľ im dávam najhoršiu izbu, snáď si vedomia že u nás nie sú vítaní

Ano negativnemu hodnoteniu sa nevyhnes, na druhej strane nepoznam sluzbu, ktora vyhovuje vsetkym a vsetci su spokojni, takze snad jedno negativne hodnotenie za cas prezijete.
Ano mozno to riesit bude, takze chvilku budete komunikovat s OI a mozno vyviaznete bez pokuty, takze sa nic svetoborne nestane.
Nechapem vsak co vam vadi na tom, to ste s majitelom nejaki ortodoxni kataci? Ja byt majitelom ubytovacieho priestoru beriem (skoro)kazdeho a takyto zakaznici by mi urcite nevadili.
Peniaze nesmrdia;o).

Je to mezi recepčním a případným zákazníkem.pokud respektuje cenu, pokud např. zaplatí předem, pak záleží na provozním zda hosta na tuhle krátkou dobu ubytuje.

pokud to nežádoucí host, je v hotelech slušnost zákazníka taky slušně odmítnout, nikdy nikdo neví co je to zač.aspoň tak bych to bral já.

Ale v tom případě nechápu proč by takový hotel měl prosperovat protože od toho ta služba je a existuje třeba konkurence, která ráda poslouží.

Vadit jim mohou, pokud dvojice vydává nadměrný hluk.
V tom případě si tam dejte vyhlášku, že na hotelových pokojích není povoleno vydávat hlasité zvuky, které by mohli rušit ostatní hosty. V případě, že něco takového zaslechnete, zajděte jim tam zaklepat na dveře a oznámit jim to. Toto párkrát opakujte a znovu se tam dotyční již neobjeví.
Pokud dvojice nadměrný hluk nevydává, nemůže ostatním hostům vadit.

A jim de o to že to je slušný podnik, ne nějakej opravdu hodinovej hotel,kde by stálo vyšůrovat pokoj víc než jim zaplatí, to bych chápal.tTaky bych nechtěl aby mi mezi dětma u bazénu nebo na zahrádce posedávali nějaká Bárbie s Kenem a v dopledních hodinách shazovali ze stolečků lampičky.

Prostě slušně odmítnout, klidně jim dát kontakt na nejbližší privát...