Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odcizení jízdního kola - zaměstnavatel

Dobrý den, zajímalo by mě, četl jsem už na to i nějaké diskuse ale jsou rozpoluplné.

Pokud přijedu na kole do zaměstnání, které nabízí zaměstnancům "kolárnu" (zamčenou, vstup pouze přes ID kartu zaměstnance), kolo bude navíc opatřeno zámkem, a kolo někdo odcizí (vypáčí dveře, přestříhá pletivo), má zaměstnavatel nějakou povinnost dát mi náhradu škody? Nebo nenese žádnou odpovědnost?

Děkuji.

Pracuji ve firmě, která je v areálu jiné firmy. Proto prý nenese muj zaměstnavatel zodpovědnost za krádež v cizím areálu. Kolarnu ani nic podobného nam nezřídil. Jen obyčejny stojan na kola před vchodem. a za ty kola si prý neseme odpovědnost na vlastní riziko.
Kolo se snad na pracoviště sebou nenosí, tak kde si ho mají zaměstnanci odložit?