Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trestné oznámení za najemné

Dobrý den, měl bych otázku ohledně trestného oznámení které mě je vyhrožované.

Jedná se o to že jsem se přestěhoval z bytu (1 plus KK 42m2) za 9 tisíc plus 1500 eletřina.

první otazkou je když už je takové nájemné není třeba odvádět danně? a dá se zjistit zda li je odvadí?
protože 9 tisíc je nelidské... ale zpět k věci

odstěhoval jsem se na chatu s přítelkyní (ve vlastnictví jejího otce) ale problém je v tom že jsem přišel o práci a oni po mě požadují okamžitě 10 tisíc (1 tisíc kč je za špatně poskládané ručníky (2 obarvené) a nezametenou podlahu )

Otázkou je mohou požadovat tuto částku? každý komu jsem to řekl se smál a řekl ať to neplatím.

ale k tématu chtějí 10 tisíc Kč hned nebo 5 tisíc hned a dalších 5 na konci měsíce

já jsem teď byl bez práce nastoupil jsem před 4 dny (změna zaměstnání mě nevyšla tak jsem byl cca 15 dní bez práce)

ale navrhl jsem jim že chci splátkový kalendář po 1500 Kč/měsíčně (protože nejsme schopen to zaplatit najednou mám i jiné výdaje nejsou tu jen oni)

a bylo mě odepsáno (ano odepsáno protože to se mnou nechcou ani řešit) že si nemám zahrávat ze zákonem že už se jedná o 10 tisíc což je trestní čin a že podají oznámení

Jsou v právu? já jim dal návrh protože nemám kde vzít ty peníze (rodina a další nepřipadají v uvahu)

a oni to řeší přes trestní oznámení takže otázky jsou 3.

pokud jsme něco napsal nejasně stačí říct co přesně a doplním to.

než dojde na exekuci, chvilku to potrvá.. otázka je, kolik toho splatíš, o kolik se ti to případným soudem navýší.. když mezitím uvidí, že splácíš, možná vyměknou a na soud to nedaj nebo to stáhnou.. no toť otázka