Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trestné oznámení za najemné

Dobrý den, měl bych otázku ohledně trestného oznámení které mě je vyhrožované.

Jedná se o to že jsem se přestěhoval z bytu (1 plus KK 42m2) za 9 tisíc plus 1500 eletřina.

první otazkou je když už je takové nájemné není třeba odvádět danně? a dá se zjistit zda li je odvadí?
protože 9 tisíc je nelidské... ale zpět k věci

odstěhoval jsem se na chatu s přítelkyní (ve vlastnictví jejího otce) ale problém je v tom že jsem přišel o práci a oni po mě požadují okamžitě 10 tisíc (1 tisíc kč je za špatně poskládané ručníky (2 obarvené) a nezametenou podlahu )

Otázkou je mohou požadovat tuto částku? každý komu jsem to řekl se smál a řekl ať to neplatím.

ale k tématu chtějí 10 tisíc Kč hned nebo 5 tisíc hned a dalších 5 na konci měsíce

já jsem teď byl bez práce nastoupil jsem před 4 dny (změna zaměstnání mě nevyšla tak jsem byl cca 15 dní bez práce)

ale navrhl jsem jim že chci splátkový kalendář po 1500 Kč/měsíčně (protože nejsme schopen to zaplatit najednou mám i jiné výdaje nejsou tu jen oni)

a bylo mě odepsáno (ano odepsáno protože to se mnou nechcou ani řešit) že si nemám zahrávat ze zákonem že už se jedná o 10 tisíc což je trestní čin a že podají oznámení

Jsou v právu? já jim dal návrh protože nemám kde vzít ty peníze (rodina a další nepřipadají v uvahu)

a oni to řeší přes trestní oznámení takže otázky jsou 3.

pokud jsme něco napsal nejasně stačí říct co přesně a doplním to.

"první otazkou je když už je takové nájemné není třeba odvádět danně? a dá se zjistit zda li je odvadí?
protože 9 tisíc je nelidské... "

Ano, příjmy na 20 tis. ročně je třeba regulérně danit. To, zda daně odvádí nebo ne, není tvá starost. Částka za pronájem ti předpokládám byla známa ještě před podepsáním nebo v okamžiku podepsání nájemní smlouvy, tedy s tou "nelidskostí" bych začal u sebe...

Píšeš, že nájemné bylo 9 tis +1500 elektřina. Uhraď jim tedy to, co jim dlužíš 9 tisíc (1500 za elektřinu si předpokládám již uhradil?) a napiš jim, že svojí smyšlenou pokutu 1 tis. můžou dát k soudu.

elektřina byla psaná na mě (takže je zaplacená) ale nájemné ne..

jde o to že nechtěji přistoupit na splátkový kalendář 1500 měsíčně ale chtějí 1O tisíc (v mém případě pouze 9 tisíc) a nebo 5 ted a 5 na konci měsíce (4)

a za to dají trestní oznámení co si ted ctu tohle neřeši policie ale obcansko pravní spor

ale spíše jde to že nevím ja kse zachovat peníze prostě nemám a tlačí na mě jak na psa přivazeného ke stromu..

Nevím jak už jim vysvětlit že to jinak nejde (15OO měsíčně) furt mě potací s tím at to zaplatím hned

Takže otazkou je :

může mi policie (i když to tam ani nemájí řešit) něco udělat? či mě dát k soudu?

já přece snahu mám a oni nechtějí přistoupit na daný návrh...

Dobře ale já nemám kde a půjčku si skrz ně brát stoprocenstně nebudu..

osobně chtít 1000kč za to že jsem nevytřel podlahu a ručníky byly poskládanéšpatně je "pošahané" z prominutím

kdybych věděl co se z nich vyklube pak do toho bytu ani nejdu.

a navíc jak by mohli brát exekutora když mám snahu splatit peníze akorát né hnedka?

to už je to tady v ČR že nezplatil jsi hned tak máš exekutora na krku? navíc se mnou by toho moc nesvedl nemám žadný pořadný majetek ale to je mimo téma

Mohou na mě poslat exekutora když mám snahu platit to měsíčně?

vždyť já snahu na zaplacení mám ale oni to odmítají.

"osobně chtít 1000kč za to že jsem nevytřel podlahu a ručníky byly poskládanéšpatně je "pošahané" z prominutím "

Však těch 1 tis. neplať. Uhraď jen to, co dle smlouvy dlužíš. 9 tis. Kč

"a navíc jak by mohli brát exekutora když mám snahu splatit peníze akorát né hnedka?"
Něco jako Řekové ? :-D Ve smlouvě musí/bude jasně stanoveno, do kdy se má nájemné uhradit. Pokud není uhrazeno do té doby, je možné podat k soudu žalobu a vymáhat částku exekučně.
Snaha se hodnotí, když si v mateřské školce. Ve skutečném životě už se hodnotí jen výsledky ne snaha. Jak by si se tvářil například na řemeslníka, který by ti položil křivě podlahu a sdělil ti, že měl snahu položit ji rovně, tak je to v cajku, ne ?

chápu ale na to že jsou to sousedi?(ze starýho bytu kde jsem bydlel s matkou), ta majtelka má manžela který mě zná od plenek...

udivuje mě sice vím že by nemělo ale prostě udivuje jak jsou sousedi dneska schovejvaví...

prostě jen nechápu člověk chce na splátky protože ty prachy prostě nemá nevím mám si je vycucat z prstu?

a oni prostě nepřistoupí docela mě to zaráží..

ale tak či tak nechci to něják zdouhavě řešit prostě na mojí otazku prosím odpověd :

Je možné aby bylo podáno trestní oznámení a já měl problém i když jim nabízím splátkový kalendář?
Mají možnost exekutora který přistoupí a nic mi nevede takže budu v .... ještě více?
Jsou vaší sousedi taky takový?

Edit: smlouva typu že pronajímatelka bez udání důvodu nenapsala své rodné číslo, nevypsala jej podle oficialní verze ČR smlouvy a hlavně nechala všechno dělat bezmožný pár co měl první zkušenost (tím myslím sebe) za ně?

1. Není možné podat trestní oznámení. Nezaplacení pohledávky není v ČR (bohužel!) trestným činem.
2. Je možné podat žalobu k občansko právnímu soudu a pohledávku vymáhat exekučně poté.
3. Netuším. Jestli bych konkrétně já požadoval uhrazení dluhu v době splatnosti a s*al na jakési neurčité sliby, že někdy v budoucnu možná něco dostanu, když budu hodný a nebudu moc otravovat s tím, že mi pořád dluží prachy ? Ano, požadoval.

To, zda na smlouvě chybí nějaké formální náležitosti není až tak důležité. Můžete smlouvu napadnout pro neplatnost a pak se bude před soudem zkoumat, zda takto sepsaná smlouva je platná či nikoli. Vzhledem k tomu, že vše ostatní ze smlouvy bude před soudem dokazatelné - bydlel jste v bytě, byl jste si vědom toho, že za něj budete platit nájemné, emailová korespondence mezi vámi a pronajímatelem, apod. uzná dle mého soud smlouvu jako platnou se všemi negativy z toho pro vás plynoucími včetně uhrazení soudních poplatků za určení toho, zda smlouva je platná...

"když budu hodný a nebudu moc otravovat s tím, že mi pořád dluží prachy"

co se týče "splátek" navrhoval jsem jim to pisemě s podpisem obou "manželů" a mě.

"ten a ten den pošlu tolik a tolik a měsíčně uzavřené na tolik a tolik měsíců"

a navíc já mám výplatu za cca za 3týdny (sice nebude velká) ale výplata je 4tého v novém měsící ale jsem schopný s tím začít nahned s první výplaty.

Navíc oni se rochni někde v pr... na dovolené protože do bytu už dostali další deb*li jako jsem byl já kde mají 9 nájem plus 9 kauci a 9 realitce takže tohle je spíše jen provokace na ukor mě že jsem tam nezůstal.

peněz mají plnou zadnici...

Koupila bych jim nový ručník za ten obarvený a dál bych pokutu neřešila.

Dlužné nájemné uhraďte co nejdříve, nebo chcete způsobit problémy i otci
své přítelkyně? Až přijde exekutor, budete těžko prokazovat, co patří otci.
I kdyby mu podařilo prokázat, že je zabavený majetek jeho, bude to pro něj
dost nepříjemné a ptavděpodobně jej to bude i něco stát.
Možná se bude muset vrácení svého majetku domáhat vylučovací žalobou.

Měl jste právo navrhnout řešení situace splátkovým kalendářem,
ale majitel/pronajímatel nebyl povinen na Váš návrh přistoupit.

S dlužníkem se jedná zásadně písemně, aby byly podklady pro případný soud.
Stejně byste měl s pronajímatelem jednat i Vy. Zaslal jste mu písemný návrh,
abyste případně mohl prokázat snahu o řešení situace?

Trestního oznámení se podle mne obávat nemusíte,
spory mezi pronajímateli a nájemci se řeší v občansko právním sporu.
_______

Ještě mne napadá:
Zkontrolujte si platby nájemného za celou dobu. Opravdu dlužíte 9.000 Kč za nájem?

Nájemné se platí měsíčně předem. Nájem za první měsíc obvykle při podpisu
smlouvy a kauce při nastěhování. V průběhu prvního měsíce byste měl zaplatit
nájem za další měsíc, tzn., že poslední měsíc už byste nic platit neměl
(další měsíc už tam bydlet nebudete).

než dojde na exekuci, chvilku to potrvá.. otázka je, kolik toho splatíš, o kolik se ti to případným soudem navýší.. když mezitím uvidí, že splácíš, možná vyměknou a na soud to nedaj nebo to stáhnou.. no toť otázka