Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trestné oznámení za najemné

Dobrý den, měl bych otázku ohledně trestného oznámení které mě je vyhrožované.

Jedná se o to že jsem se přestěhoval z bytu (1 plus KK 42m2) za 9 tisíc plus 1500 eletřina.

první otazkou je když už je takové nájemné není třeba odvádět danně? a dá se zjistit zda li je odvadí?
protože 9 tisíc je nelidské... ale zpět k věci

odstěhoval jsem se na chatu s přítelkyní (ve vlastnictví jejího otce) ale problém je v tom že jsem přišel o práci a oni po mě požadují okamžitě 10 tisíc (1 tisíc kč je za špatně poskládané ručníky (2 obarvené) a nezametenou podlahu )

Otázkou je mohou požadovat tuto částku? každý komu jsem to řekl se smál a řekl ať to neplatím.

ale k tématu chtějí 10 tisíc Kč hned nebo 5 tisíc hned a dalších 5 na konci měsíce

já jsem teď byl bez práce nastoupil jsem před 4 dny (změna zaměstnání mě nevyšla tak jsem byl cca 15 dní bez práce)

ale navrhl jsem jim že chci splátkový kalendář po 1500 Kč/měsíčně (protože nejsme schopen to zaplatit najednou mám i jiné výdaje nejsou tu jen oni)

a bylo mě odepsáno (ano odepsáno protože to se mnou nechcou ani řešit) že si nemám zahrávat ze zákonem že už se jedná o 10 tisíc což je trestní čin a že podají oznámení

Jsou v právu? já jim dal návrh protože nemám kde vzít ty peníze (rodina a další nepřipadají v uvahu)

a oni to řeší přes trestní oznámení takže otázky jsou 3.

pokud jsme něco napsal nejasně stačí říct co přesně a doplním to.

Koupila bych jim nový ručník za ten obarvený a dál bych pokutu neřešila.

Dlužné nájemné uhraďte co nejdříve, nebo chcete způsobit problémy i otci
své přítelkyně? Až přijde exekutor, budete těžko prokazovat, co patří otci.
I kdyby mu podařilo prokázat, že je zabavený majetek jeho, bude to pro něj
dost nepříjemné a ptavděpodobně jej to bude i něco stát.
Možná se bude muset vrácení svého majetku domáhat vylučovací žalobou.

Měl jste právo navrhnout řešení situace splátkovým kalendářem,
ale majitel/pronajímatel nebyl povinen na Váš návrh přistoupit.

S dlužníkem se jedná zásadně písemně, aby byly podklady pro případný soud.
Stejně byste měl s pronajímatelem jednat i Vy. Zaslal jste mu písemný návrh,
abyste případně mohl prokázat snahu o řešení situace?

Trestního oznámení se podle mne obávat nemusíte,
spory mezi pronajímateli a nájemci se řeší v občansko právním sporu.
_______

Ještě mne napadá:
Zkontrolujte si platby nájemného za celou dobu. Opravdu dlužíte 9.000 Kč za nájem?

Nájemné se platí měsíčně předem. Nájem za první měsíc obvykle při podpisu
smlouvy a kauce při nastěhování. V průběhu prvního měsíce byste měl zaplatit
nájem za další měsíc, tzn., že poslední měsíc už byste nic platit neměl
(další měsíc už tam bydlet nebudete).

než dojde na exekuci, chvilku to potrvá.. otázka je, kolik toho splatíš, o kolik se ti to případným soudem navýší.. když mezitím uvidí, že splácíš, možná vyměknou a na soud to nedaj nebo to stáhnou.. no toť otázka