Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otevření dopisu

Dobrý den,
Bydlel u nás jeden kamarád, který se odstěhoval, chodí k nám dopisy od providentu. Už jsem upozorňoval jeho sestru, aby si to u nás vyzvedl, nepřišel. Dnes přišel další dopis. Doručení je panu *** **** schránka ****(mé jméno). Bude nějaký problém, když ten dopis otevři a případě budu informovat "kamaráda", i přes naše rozpory bych, aby nedopadl nějak špatně.
Nerad otevírám cizí poštu, už jen z důvodu soukromý. Ale i tak do budoucna je to někde zakázané otevřít cizí poštu?

Dopis neotvírejte!

Pokud s Vámi kamarád nekomunikuje, vraťte nedoručitelné
dopisy Providentu spolu se sdělením, že kamarád už u Vás nebydlí.
Znáte-li jeho novou adresu, sdělte ji Providentu.

[Doručovat má sice pošta a povinnost oznámit změnu adresy má kamarád, ale pokud
nestojíte o nějaké komplikace v budoucnosti, informujte Provident radši sám.]

To oznámení Providentu bych doporučil provést nějak prokazatelně, ideálně datovou schránkou (popř. přes advokáta?). Protože, když budou kamaráda honit kvůli dluhům, nějaký dopis s oznámením, že už tady kamarád nebydlí, se může ztratit a a až nastoupí exekutorské komando, nebudou se s nikým dohadovat. Podací lístek ("doporučeně") není podle mě žádný důkaz o tom, že člověk někam něco konkrétního oznamoval.

Bohužel, taková je doba.. :-/