Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malá nehoda - Dopravce vs obec

Dobrý den,
v pondělí jsem nastoupil do nové práce jako řidič nákladního auta.
Ve středu při průjezdu obcí mi od obecní sekačky(křovinořezu) odletěl kámen a rozbil okno ve dveřích u řidiče. Zastavil jsem tedy a šel to s nimi řešit. Sekačky měla obec pojištěné dojel tedy starosta obce a sepsal se záznam o nehodě kde obec potvrdila, že se situace tak udála.

Bohužel momentálně pojištovna odmítá zaplatit výměnu okna. Prý nedostatek důkazů. Od šéfa mám nařízeno příště i kvůli kravině volat ihned policii iu když se s viníkem shodneme.
Nikdy jsem jinou nehodu neměl tak nevím jak to chodí, ale opravdu je příště jistější volat policii i ke kravině? Jezdím často i osobákem a v případě že by se něco podobného stalo, tak bych to do teď řešil stejně... bez policie pokud se tedy shodneme. Ale od teď bude asi lepší volat policii i ke kravině aby sepsala protokol. Jaké s tím máte zkušenosti vy ?

http://www.policie.cz/clanek/akce-a-projekty-preve nce-kdyz-se-stane-dopravni-nehoda.aspx

Povinnost oznámit dopravní nehodu Policii České republiky je vždy, když
- dojde k usmrcení nebo zranění osoby
- dojde ke škodě na majetku třetí osoby nebo k poškození součásti nebo příslušenství
pozemní komunikace, to znamená, je-li poškozeno firemní vozidlo, dalšího - třetí vozidlo,
dům, svodidla, sloup veřejného osvětlení apod.