Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malá nehoda - Dopravce vs obec

Dobrý den,
v pondělí jsem nastoupil do nové práce jako řidič nákladního auta.
Ve středu při průjezdu obcí mi od obecní sekačky(křovinořezu) odletěl kámen a rozbil okno ve dveřích u řidiče. Zastavil jsem tedy a šel to s nimi řešit. Sekačky měla obec pojištěné dojel tedy starosta obce a sepsal se záznam o nehodě kde obec potvrdila, že se situace tak udála.

Bohužel momentálně pojištovna odmítá zaplatit výměnu okna. Prý nedostatek důkazů. Od šéfa mám nařízeno příště i kvůli kravině volat ihned policii iu když se s viníkem shodneme.
Nikdy jsem jinou nehodu neměl tak nevím jak to chodí, ale opravdu je příště jistější volat policii i ke kravině? Jezdím často i osobákem a v případě že by se něco podobného stalo, tak bych to do teď řešil stejně... bez policie pokud se tedy shodneme. Ale od teď bude asi lepší volat policii i ke kravině aby sepsala protokol. Jaké s tím máte zkušenosti vy ?

protoze doslo k poskozeni majetku treti osoby,

nene, vozidlo zaměstnavatele se v takovémto případě nepovažuje za majetek třetí osoby, ale, jak výše uvedeno, pro jistotu, že nebudou se zaměstnavatelem ani s pojišťovnou problémy. Pokud je zápis s PČR, mají velmi zúžený manévrovací prostor.

tohle neudělala obec ta se vyrovnání nebránila, měl jsi požádat starostu když to pojišťovna odmítla zaplatit jestli by to nebzlo možný uhradit s pojistky na blbost--jestli existuje-- a když už ne z jejich tak z tvojí.

S pojiš´tovnou bych pak řešil výši splátek,nebo dokonce pohrozil k přejití ke konkurenci či že si půjdeš stěžovat na ČNB.

Co by majitel auta bych zašel za starostou a požádal o úhradu škody. Škodu nezpůsobila pojišťovna, ale obec. Jak si to vyřídí s pojišťovnou, je mi jedno. A starosta má v rukou na pojišťovnu nezanedbatelnou páku. Ředitel pobočky pojišťovny nebude chtít přijít o klienta, který platí tisíce na pojištění (a část prémií ředitele) kvůli jedné tisícovce za okno náklaďáku. Ale na pojišťovnu je vyvíjen tlak, aby to na klienta vyzkoušela. Klient nemusí hned couvnout. Vyřídit to musí majitel auta a starosta. Vy s tím nemůžete nic dělat.

http://www.policie.cz/clanek/akce-a-projekty-preve nce-kdyz-se-stane-dopravni-nehoda.aspx

Povinnost oznámit dopravní nehodu Policii České republiky je vždy, když
- dojde k usmrcení nebo zranění osoby
- dojde ke škodě na majetku třetí osoby nebo k poškození součásti nebo příslušenství
pozemní komunikace, to znamená, je-li poškozeno firemní vozidlo, dalšího - třetí vozidlo,
dům, svodidla, sloup veřejného osvětlení apod.

Jenže od doby vydání byl asi 30x novelizován. Tahle změna se tam konkrétně dostala v:
zákonu č. 274/2008 Sb. (účinnost od 1. ledna 2009; část od 1. září 2008)

(5) Povinnost podle odstavce 4 platí i v případě, kdy při dopravní nehodě
a) dojde ke hmotné škodě na majetku třetí osoby, s výjimkou škody na vozidle, jehož řidič má účast na dopravní nehodě nebo škody na věci přepravované v tomto vozidle,