Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestup na jinou školu

Zdravím

Upřímně nevěděl jsem do které části poradny mám tohle psát tak to píšu sem.Jestli je to nevhodné,předem se omlouvám ale moc se tu nevyznám :-) jsem tu poměrně nový

Stala se mi nepříjemná věc.Jelikož mi matematika nikdy moc nešla tak se mi teď,na konci druhého ročníku střední školy podařilo vyfasovat pětku z obou pololetí(Nechci házet vinu na druhé ale tak trochu jsem se nepohodl s učitelkou...trochu víc).Což mě vedlo k přemýšlení o přestupu na jiný obor,i z důvodu že poté co jsem byl nucen opakovat druhák(Moje chyba) jsem se dostal do třídy která je absolutně příšerná a nervy dokážou ničit opravdu dokonale.K opravkám se mi nechce a moje otázka zní.Dá se přestoupit na jiný obor v době kdy čekám na opravné zkoušky?Samozřejmě počítám s tím že budu dělat rozdělovky nebo rovnou nastupovat do prváku,ty dva roky navíc mě už nezabijou :-) díky moc všem za rady

Přestup jde jen v pololetí a na studium nebo obor podobné profese -nebo jak to nazvat- a to ještě za předpokladu že na tebou vybrané škole tě přijmou, nebo uděláš ty rozdílovky.

Pak je možnost, která záleží na samotných kantorech, když vidí že na to nemáš sami ti navrhnou v pololetí přestoupit a novou školu doporučí nebo rovnou zařídí.

Většinou tě stejně nechají k závěrečným zkouškám dojít, pokusit se je udělat i v opraném termínu třeba.následně ti několikrát dovolit-při neúspěchu- jednou opakovat ročník nebo ti rovnou řeknou sbohem a zkuste to jinde.Samozřejmě od začátku.

to je ta politika, oni ti dokáží zařídit další nebo vlastně jedno opakování anebo si prostě tu školu uděláš -zkusíš- znova-jiný obor- anebo rovnou jdi jinam pokud si myslíš že na to nemáš, ovšem teda od začátku. Anebo doufej v to že tě nechají či doporučí jinou "vhodnější" školu kterou zvládneš.Ti profesoři jsou v podstatě psychologové, snaží se s tebou pracovat do poslední chvíle ale když neuvidí snahu tak jak se řiká: Pro jedno kvítí slunce nesvítí a rádi se tě zbaví.

Z naší třídy kdy nás bylo v prváku 15 jsme zbyli 4, vesměs to lidi vzdali někdo takhle jak jsem psal přestoupil, někdo to prostě vzdal.je to škola od školy, někde by nám 3ročník při tak malém počtu ani neotevřeli a přeposlali jinam ale u nás to s náma dokonce dotáhli, naštěstí.

Přestoupit je samozřejmě možné kdykoliv v průběhu roku (Kamzl se mýlí).
Nejdříve bude nutné se dohopdnout s ředitelem nové školy, do kterého
ročníku a za jakých podmínek nového žáka přijme a potom dořešit s původní
školou.

S nezletilým žákem by záležitost měl řešit i jeho zákonný zástupce (rodiče).

Problém bude spíše v tom, že v průběhu prázdnin nemusí být snadné
"dohnat" ředitele nové školy.

A na té matematice zapracuj, pravděpodobně z ní už budeš muset maturovat, ne?