Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestup na jinou školu

Zdravím

Upřímně nevěděl jsem do které části poradny mám tohle psát tak to píšu sem.Jestli je to nevhodné,předem se omlouvám ale moc se tu nevyznám :-) jsem tu poměrně nový

Stala se mi nepříjemná věc.Jelikož mi matematika nikdy moc nešla tak se mi teď,na konci druhého ročníku střední školy podařilo vyfasovat pětku z obou pololetí(Nechci házet vinu na druhé ale tak trochu jsem se nepohodl s učitelkou...trochu víc).Což mě vedlo k přemýšlení o přestupu na jiný obor,i z důvodu že poté co jsem byl nucen opakovat druhák(Moje chyba) jsem se dostal do třídy která je absolutně příšerná a nervy dokážou ničit opravdu dokonale.K opravkám se mi nechce a moje otázka zní.Dá se přestoupit na jiný obor v době kdy čekám na opravné zkoušky?Samozřejmě počítám s tím že budu dělat rozdělovky nebo rovnou nastupovat do prváku,ty dva roky navíc mě už nezabijou :-) díky moc všem za rady

Přestoupit je samozřejmě možné kdykoliv v průběhu roku (Kamzl se mýlí).
Nejdříve bude nutné se dohopdnout s ředitelem nové školy, do kterého
ročníku a za jakých podmínek nového žáka přijme a potom dořešit s původní
školou.

S nezletilým žákem by záležitost měl řešit i jeho zákonný zástupce (rodiče).

Problém bude spíše v tom, že v průběhu prázdnin nemusí být snadné
"dohnat" ředitele nové školy.

A na té matematice zapracuj, pravděpodobně z ní už budeš muset maturovat, ne?