Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrávka jako soudní důkaz

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je možné u soudu prokázat nahrávku - záznam zvuku jako důkaz.
Jde o tohle, asi 2 lidé mě skrz telefon vydírají, skrze jednu společnost, že dlužím peníze (idkyž žádné peníze nedlužím) a že je musím uhradit, do telefonu mi vyhrožují, že na mě pošlou lidi a zařídí to tak, abych nebyl. Mám i nahrávku, lze tohle případně použít někde u policie, popř. když na to dojde u soudu, jako důkaz vydírání či vyhrožování? A mohl by z toho něco ten pachatel mít, když mi takhle vyhrožuje a vydírá?
Děkuji za odpověď :)

Pokud to jde skrz telefon (mobil), vědí ti páni, komu volají (tvé jméno a adresu)? Třeba dlužník svůj mobil ztratil a jeho mobilní číslo pak operátor přidělil tobě (prý se to dělá, pokud se mobilní číslo nějakou dobu nepoužívá). Případně se někdo zadlužil a zneužil kontakt na tebe. Já bych asi ty pány požádal, aby mi na e-mail poslali naskenovanou dlužní smlouvu, že to chci řešit. A pak najít nějakého advokáta, aby mi poradil.

Je to složitější, kde jaký právník by z toho a vlastně vy ani nevíte koho vysekal.

Prvně si ověřte zda fakt někde něco nedlužíte.Oznamte to těm zlosynům a uvidíte jak se zachovají.

Schovávat si ty telefonáty můžete, trestní oznámení podat taky ale na koho? Na hlas v telefonu? Na majitele toho čísla ze kterého Vám je vyhrožováno? Zkuste to minimálně budete mít sichr až se Vám opravdu fyzicky bo psychicky něco stane a vy budete moci říct:" Já jsem Vám to povídal a vy jste mi nevěřili."

K soudu si myslím tohle nedojde, skončí to odložený někde na oddělení.Dnes Vám radši sáhnou na peníze nebo majetek než do úsměvu.

Vím o koho jde, bývalý "šéf" jedné společnosti, kde jsem dělal. Opravdu nic nedlužím, jde o to, že mi přišli peníze za jiného klienta, ale tomu jsem je hned po pár dnech odeslal a také ho znám, peníze mu došly. Prý ale dlužím další, které mi nedošly a ani jsem je v životě neviděl a jeho to nezajímá. Číslo mám na smlouvu. A moji adresu taky znají..

furt stejný problém, když to bude někdo brát do důsledku, číslo smlouvy, nebo jeho telefon můžeš udat ale nedokážeš mu navíc v nějaký firmě že zrovna on ti vyhrožoval.

Určitě v tomhle mají ti lidé nemalou praxi a bude první čím budou argumentovat, když jim začne hořet koudel u prdele.Tady to spíš vypadá že oni maj problem, že jim někde vzniklo manko a teď to zkouší na tebe a dokaď ti nic fyzicky nebo psychicky nevyvedou tak v celku bez rizika.

když už znají tvojí adresu nevim co jim brání podat na tebe třeba exekuci a asi by to i udělali, kdyby měli čistý svědomí.

Tak mu odpověz,že bys to taky rád vyřešil,ať tedy dodají výpisy z účtu o odeslání peněz,ty dodáš svůj výpis z daného období a půjdete společně na policii to vyřešit.Pokud nemá nic,přestane otravovat.Když zavolá znovu,řekni,že stále čekáš na ty jeho výpisy a důkazy.

Díky moc kluci:) do pátku to mám prý vyřešit, nebo pošle ty lidi.. Kontaktoval jsem toho, komu údajně "dlužím" peníze, znám ho tak trochu. Zkusím se s ním domluvit, do měsíce bych nějakou část mít mohl, tak snad na to přistoupí. Díky moc :)

Nedlužím, jde o to, že borec měl na mě uzavřel smlouvu (na jeho rodinu) že mu za ní dojdou peníze, jemu nebylo ještě 18, tak jsem to napsal na sebe, protože ho znám. Jenže já si před 2 měsícema vypovídal svoji smlouvu a tudíž mě došlo storno, které jsem měl vrátit, ale ve storno rezervě mám peníze, ze kterých to mělo jít (systém) ale nešlo. Systém čekal další 2 měsíce a pak mu o moje storno asi 1500kč zkrouhnul provizi a vůbec nešáhlo na moji storno rezervu.
Za tohle nemůžu já, ale systém a peníze chcou po mně. Část peněz, které došly, jsem mu ihned dal. Zbytek je uvězněn v systému.

No 1500,- nevrátíš, ale soudit se chceš. To je divná logika. Soud tě přijde na daleko větší prachy. A podle toho co si napsal, tak těch 1500,- by dostat měl. Protože, jestli jsem to dobře pochopil, dostal jen část provize a zbytek provize se vzalo na TVOJE storno. Tudíž, jemu chybí peníze, tvoje storno uhrazené je + navíc tam máš to "svoje" storno na příště. Systém to sice může věžnit, ale jestliže jste byli domluvený, že mu dáš provizi ze smlouvy kterou si napsal na sebe, musíš mu ji dát celou. Navíc jestli se jedná o nějaké ovb či co, tak jsi z toho získal další karierní jednotky.

Nechci se soudit o 1500 ale o to vydírání, kdyby něco tak to dát na policii, to mě zajímalo, jestli s tím něco můžou dělat, na to jsem odpověď dostal. Ano sebralo, ale mělo to jít z mého storna a ne z jeho peněz, které pozdějí přišly. Já nic nedostal, všechno jsem mu odevzdal.

Tudíž, když to nešlo z tvého storna, (tvé storno do kterého se ti ukládají prostředky z tvých smluv je netknuté), tudíž mu vysíš pořád ten doplatek (defacto jsi ho okradl ty), protože to co jsi měl vracet za svoji smlouvu se strhlo z jeho provize (ikdyž je to psáno na tebe), ale měli jste prostě ustní dohodu.