Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nacistická uniforma

Dobrý den.

Myslím si že tento dotaz patří do této sekce tak se ptám zde.

Vím že se dá koupit replika nacistické uniformy důstojníků např. Waffen-SS, ale nejsem si jistý zda by jí člověk mohl nosit na veřejnosti. Myslím jako bez Svastiky a výložek. prostě čistě jen sako.

Né že by jsem byl nacista nebo bych si jí chtěl koupit. Jen jsem nad tím přemýšlel a zajímalo mě to. Na google jsem nic nenašel tak jsem se obrátil sem. :)

Předem díky za odpověď. :)

Na toto není jednoznačná odpověď.
Dle zákona nesmíš nosit žádné symboly propagující nacismus. Ovšem výjimkou z tohoto pravidla jsou např. přehlídky historických reálií, muzea, apod. Takže nakonec by stejně záleželo jen na názoru jakéhosi znalce, zda nošením té uniformy si propagoval nacismus či nikoli. A to je něco, na co může mít každý znalec jiný názor.
Prostě žijeme v zemi s retardovanými zákony. Symbol, který existoval už možná 800 let před naším letopočtem (tedy skoro 3 tis. let), je nyní zákonem zakázaný, kvůli jednomu pitomci, kterého následovaly masy dalších jemu podobných. Není nad to ukotvit odkaz na Hitlera přímo v zákoníku, co k tomu dodat....

Ono by možná záleželo i na kontextu. Kdybys v tom chodil na nějaké demonstraci, nebo v doprovodu holohlavých kamarádů, bylo by to provokativnější, než jen s tím jít po ulici. Ještě by záleželo na tom, zda by to někdo poznal a uráželo ho to. Nějakou ještě žijící osobu, která třeba přežila holocaust, by to mohlo opravdu hodně urazit.
Ale stejně tak by mohly spoustu jiných lidí urazit symboly komunistů, přičemž tato ideologie a její symboly zákonem zakázané nejsou, přičemž to byly stejný svině. Ale to už je jiná pohádka.

Mna by zaujimalo kto na ulici spozna uniformu SS bez svastiky a inych jednoznacnych oznaceni.
Takze podla mna mozes, bez insignii je to len obycajne oblecenie a nikto nemoze nic namietat.
Mna skor zaujima dovod, co ta vedie k tomu nosit na verejnosti uniformu, ale to je uz skor urcene asi do inych poradni;o).

Mna by zaujimalo kto na ulici spozna uniformu SS bez svastiky a inych jednoznacnych oznaceni.

Ja ich vždy na ulici rozoznávam podľa tej čiernej čapice s lebkou a hnátmi.

//
Odstranovat znaky z nemeckej uniformy dava asi rovnaky zmysel ako odstranovat znaky z cepele nemeckej dyky...

Dej sem odkaz na obrázek jak by uniforma mohla vypadat, jaký střih, barva. Uniforem je celá řada od polních po společenské, samozřejmě se taky lišily dle hodnosti vojáka.
A jak tu zaznělo, oblečení ve střihu třetí říše může být jako pěst na oko při náckovských demostracích síly. :-) Těžko říct, kdo by si mohl stěžovat. Policie by takové případy nošení noname uniforem nemohlo řešit, protože nejsou samosoudci, spíš to řeší jen domluvou. A kdo by to proboha hnal až před soud.