Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přídavky na dítě při přechodu škola-práce

Ahoj :)

Obracím se na vás s žádostí o radu.

Již několik let mám rozvedené rodiče. OD jednoho z nich beru alimenty a zároven mám i 700 Kč přídavků na děti - jsem plnoletý. Se školou jsem již ale skončil a jsem v práci.

Zatím beru jen základ, jelikož jsem ve zkušební době Má docela velké výdaje na bydlení (zařizování apod).

Mám dotaz, jestli je trestné a mohu mít nějaký problém z toho, že v září nenahlásím na sociálku že pracuji? Ta částka 700 Kč se přei vyměřuje z výdělků za minulý rok, což jsem splnoval tudíž na ni mám nárok od 1.1 do 37.12 nebo se pletu?

nejde mi o vysávání státu, stačí mi září a říjen ..
Papírovým studentem být nechci ..

Díky za případné odpovědi.

Peta

Trochu se běž opalovat a pak jdi na sociálku.Dostaneš vše, na co si jen vzpomeneš.Jen hlavně nechtěj pracovat.Nebo dopadneš jako moje známá.....dítě, rozchod s partnerem ,bydlení v azyláku.Příjem ze sociálky 3500, alimenty vyměřené soudem, docházející s velkým zpožděním 1500= 5000 příjem.Poplatek v azyláku 4500.Doplatek sociálky na bydlení na měsíc.........????..... 115 kč.:-)

Do 37. prosince?

Přídavek na dítě se přiznává na školní rok a vyplácí se měsíčně pozadu.
V červenci jste obdržel přídavek za červen … v září obdržíte za srpen.

Pro přiznání přídavku od září t. r. (vyplácí se od října) byste musel
v průběhu září doložit potřebné podklady vč. potvrzení o studiu.

Pokud jste už nastoupil do zaměstnání, nejste nezaopatřeným dítětem
a přídavek vyplacený za prázdniny budete podle mne muset vrátit.

Něco jiného by bylo krátkodobé zaměstnání v době prázdnin a nástup
do zaměstnání až od září (na přídavek by byl přes prázdniny nárok).