Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásilka na poště - pokuta

Zdravím,
přišel jsem po týdnu práce domů a zjistil jsem, že mám ve schránce výzvu k vyzvednutí zásilky.
Je to od:
Zásilka je zde od 20.8.
Mestského úřadu Kolín
Odbor dopravy

Takže čekám že nejspíš pokuta. Kolínem jsem projížděl před 14cti dny brzo ráno, kdy se ta rychlost moc neřeší no.....
Problém je v tom, že zásilku mohu vyzvednout až její poslední den co bude tady na poště. Protože pracuji od pondělí od 3 hodin od rána do pátku do pozdního večera a celý týden jsem většinou v zahraničí. Akorát teda v pondělí 31.8. budu mít chvilku ráno si to vyzvednout a hned pak zase práce.
Nevíte do kdy bývá splatnost takhle zaslaných pokut? Protože nevím kdy pak zase budu mít všední den volno abych to mohl jít zaplatit.

To budu doufat že né, jsem momentálně v podmínce takže 70km/h+ by pro mě bylo docela likvidační, když se navíc řízením živím. Ale dávám si na to dost pozor takže to bude těch 50-60 no, kdo jezdí 40-50km/h nad ránem, kdy jsou prázdné ulice po přehledném úseku že......

Když jedeš 50kmph 3 kilometry a 60kmph 3 kilometry, myslíš, že uděláš nějakej zásadní rozdíl? Na těch třech kilometrech ti to udělá (z hlavy) 30 vteřin.
Můj bejvalej šéf, co dělával logistiku říkával "rychlou jízdou nic nezískáš a kdyby tě náhodou chytli, tak ještě ztratíš". Samotnýmu mi to došlo, když jsme jeli pozdě na letiště do Vídně, říkal jsem si, že to budu honit a dojedeme to v klidu - i na tu dlouhou trasu jsem nahonil snad jen 15, při nejlepším 20 minut. Letadlo uletělo a já se držím předpisů. Stejně 90% lidí, co tě v adrenalinovém opojení zuřivě předjíždí, potkáš na první červené. :puff:

V této době kdy není provoz, si připadám v 50 jako totální brzda provozu. Vím, že jestli pojedu v obci 50 nebo 60 mi výsledný čas závratně neovlivní jezdím denně stovky km.
Ale prostě občas to při vjezdu do obce nevýjde člověk nechce brzdit tak to nechá dojet. A jak na potvoru tam stojej.
Mám poslední dobou strašný pech. Celé roky jezdím každý den stovky km bez jediného problému, bez jediné pokuty a poslední měsíc to je jedna hlídka za druhou. Někdo mě musel proklít.

To je AVP - automatický vydírací systém policie - ať uděláte cokoli, za o vás zaznamená kamera nebo dá měšťák lísteček (překročení rychlosti, špatné parkování,apod.) přijde po čase dopis, že když zaplatíte 500 Kč, věc se nebude dál řešit nebo ať jako majitel vozidla uvedete jméno toho, kdo přestupek spáchal, aby se věc mohla řešit s ním.
Každý většinou zaplatí 500 Kč...

Samozřejmě, poněvadž o nějaké bezpečí nebo něco radnicím vůbec nejde. Hlavní na tom všem jsou prachy; pro ně je snadnější, když čtyři hejlové zaplatí po pětikilu, než se s někým handrkovat o pokutu dva litry. A body? Vždyť z těch radnice nic nemají...
Tohle je normálně výpalné, nic jiného. Ale na druhou stranu, co si lidi na radnice volí, to tam je.

Dostal jsem i pěkné fotografie přestupku, ale vidět tam kdo řídí teda není.

Zajímalo by mě, jak by to bylo, kdybych jel více jak 70km/h, jestli by to byla jen větší pokuta. Nebo by zde i byl nějaký ten bod + řešení dále, protože jsem v podmínce tak by mi šlo o papíry.
Nejspíš asi jen pokuta né? Kdyby k tomu bylo i to ostatní tak asi není nic jednodužšího než skočit do místní hospody a tam najít někoho s papírma, kdo by se za pětikilo přiznal k tomu že to jel on dostal by podmínku a 3 body, ale bylo by mu to uplně buřt, protože autem nejezdí.

Byla by to pochopitelně jen pokuta (možná o něco vyšší, možná stejná). Protože pouze ta může být udělena vlastníkovi vozidla (a je mu udělena automaticky, pokud neoznámí pachatele nebo pokud se oznámeného pachatele nepodaří dohledat s výjimkou případu, kdy pachatel zemřel (samozřejmě v době mezi spácháním dopr. přestupku a současností) - tedy pokud už chcete někoho dohledávat, na koho by se to dalo hodit, procházejte raději černou kroniku).
Body mohou být uděleny pouze tomu, kdo se přizná, že dopr. přestupek spáchal, což by udělal jen pitomec:
- Soukromá osoba zapůjčila auto osobě blízké = vlastník vozidla zaplatí výpalné
- Právnická osoba zapůjčila auto pro soukromé účely a shodou okolností to byla zrovna osoba blízká. Tedy není možné prozradit její totožnost, byť je vám známa. = vlastník vozidla (firma) zaplatí výpalné.

Pokud neuvedeš jméno viníka jseš bez bodů ty.

Ne! Nepiš sem nesmysly! Body se udělují za prokázaný přestupek. Pokud jsem vlastníkem vozidla, někdo jiný s tím spáchá přestupek (třeba pojede 53 km/h sto metrů před koncem obce), tak mě pozvou k podání vysvětlení. Já toto nepodám, neboť nemusím dle zákona a dostanu pokutu. Ne ale za přestupek (ten mi nebyl dokázán a já jsem se k němu nepřiznal), nýbrž za správní delikt, že jsem nenapráskal řidiče. Zaplatím prachy, ale body nedostanu.

Kolínem jsem projížděl před 14cti dny brzo ráno, kdy se ta rychlost moc neřeší no.....

Opravdu? Nejdriv to zacal resit urad, pak si t o zacal resit ty a ted to resi banda lidi na poradne. V prubehu si dokonce vyjadril obavu, protoze uz mas podminku. Skoro mam az pocit, ze se ta rychlost resi nezavisle natom, jestli je rano nebo obed :) Mozna, kdyz ji priste budes resit i ty, nebude ji muset resit dalsich x lidi a ve vysledku si usetris nervy...ale to ja jen tak uvazuju nahlas...protoze 68km/hod ti v na teto 5km trase (skrz Kolinem) usetrilo v prumeru kolem minuty a to se vyplati :)