Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o vaši pomoc Děkuji

Dobrý den mám dotaz , Měla jsem vedem dluh u společnosti
Vodafone, dluh jsem splacela dle finančních možností jelikož mam
invalidni duchod, dluh jsem splatila a hned jak jsem dluh
splatila žádala jsem o potvrzeni o bezdluznosti bylo mi
odpovezeno ze dluzím na spravních poplatcích, jelikož jsem se
nekolikrat tazala na pobocce Vodafone zda byl dluh veden u
vymahaci spolecnosti nebo jiné společnosti bylo mi vzdy
zodpovezeno ze dluh je stale u nic tudiz nikde jinde a vzapeti
mi prisel papir od ČTÚ že mam zaplatit dluh ve vysi 6500,- proti
tomuto jsem se odvolala a pak mi bylo zaslano ze mam zaplatit
pravni poplatky cca 3200,- a byla mi zaslana priloha od pravniha
jelikoz jsem si peclive precetla dokumenty a nebyly zapocteny 3
platby a papír od pravka byl jen predtisteny a zadny podpis od
pravniho zastupce poté jsem se docetla ze pravnik uvadel mylne
informace ohledne splatkoveho kalendare ktery byl dohodnut pres
mobil a pobocku Vodafone tak jsem se tez odvolala je to uz 7
mesicu co cekam na vyjadreni volala jsem na ČTÚ a bylo mi receno
ze to nejakou dobu bude trvat a ze je to u nich na prezkoumani
mam pocit ze na vyrizeni maji ze zakona 1 mesic coz jsem pani
taky rikala a ta mi rekla ze maji na to 6 mesicu a i kdyby meli
na vyrizeni 6 mesicu cekam uz 7 mesicu a stale mi nic nedoslo
proto bych se chtela zeptat zda je nejaka sance na odvolani
poplatku za pravniho zastupce firmy Vodafone a jak se proti
tomuto zaridit zda je to pripad k soudu a jak proti tomuto
postupovat dekuji za vasi odpoved Novakova Nikola

Mohla byste doplnit, jak dluh vznikl a co všechno proběhlo před dohodnutím splátkového kalendáře?

Co znamená obrat "splácela jsem dle finančních možností"?
Splácela jste po celou dobu přesně, neuhradila jste některou splátku po její splatnosti (datem úhrady není datum odeslání, ale datum připsání částky na účet příjemce)? Dodržela jste vždy dohodnutou výši splátek?
_____

Podle mne nebylo moc dobré vyřizovat dotazy ohledně evidence dluhu osobně
a splátkový kalendář dohadovat telefonicky, protože nyní nemáte žádné podklady.
Nebo jste splátkový kalendář uzavřela písemně? Máte potvrzení o splátkách?

Doporučila bych s ČTÚ i Vodafonem komunikovat pouze písemně a dopisy
zasílat doporučeně s dodejkou, abyste měla potvrzení o jejich převzetí.

_____
ČTÚ má pfo vyřízení účastnických sporů lhůtu 4 měsíce, ve zvláště složitých případech 6 měsíců.

Správní poplatek a náklady, jež Vodafonu vznikly
v souvislosti s Vaším dluhem, podle mne budete muset uhradit.
_____

Zdůrazňuji:
Nikam nevolejte, vše řešte zásadně písemně. Pokud byste něco chtěla řešit osobně, vyžádejte
si zápis z jednání podepsaný oběma stranami (před podpisem samozřejmě důkladně pročtěte).