Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem s.r.o

Zdravím.
Známý tvrdí, že když má založenou firu s.r.o, nemusí do nějaká výše zisku odvádět dán.
Co je na tom pravda.
Mohl by mi to někdo upřesnit?

Dan je prilis vseobecne slovo.
Tazko povedat aku dan mal na mysli, ak dan z prijmu pravnickych osob tak kecal, ak myslel dan z pridanej hodnoty tak nie, pretoze platcom DPH sa stava firma az od urciteho obratu (ak nie je dobrovolnym).
V CR to bude urcite podobne.

Daň nemusí odvádět do zisku 999Kč ;-)

DPH nemá se ziskem nic společného. Povinně se plátcem stane ten, jehož obrat (tj. zjednodušeně tržby) za 12 za sebou jdoucích měsíců přesáhl 1 mil. Kč. Případně pokud toho obratu dosáhne dříve.