Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem s.r.o

Zdravím.
Známý tvrdí, že když má založenou firu s.r.o, nemusí do nějaká výše zisku odvádět dán.
Co je na tom pravda.
Mohl by mi to někdo upřesnit?

Daň nemusí odvádět do zisku 999Kč ;-)

DPH nemá se ziskem nic společného. Povinně se plátcem stane ten, jehož obrat (tj. zjednodušeně tržby) za 12 za sebou jdoucích měsíců přesáhl 1 mil. Kč. Případně pokud toho obratu dosáhne dříve.