Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neschopenka v práci

Dobrý den, v pondělí mi řekl šéf (ve zkušební době) , že zítra už nemám chodit do práce, že jsem skončil a v pátek mám podepsat výpověď. Přinesl jsem tam den na to neschopenku , že "marodim" a utekl jsem pryč. Poradili mi to, žeprý mě nemůže vyhodit, že jsem ještě nepodepsal výpověď a musí mi platit nemocenskou.
Je to tak, nebo mi nic platit nemusí? Díky.

Děkuji, ale spíš jde tady o ten problém, že on už mě vyhodil v pondělí, ale já mu tu výpověď nepodepsal, tak jestli ta neschopenka, co je od dalšího dne prostě "platí", když už mě ústně propustil.

Každou písemnost podepisuje ten, kdo ji píše, nikoliv její příjemce.
Příjemce svým podpisem nevyjadřuje souhlas (vůli), jeho podpis je
pouze potvrzením převzetí písemnosti.

Ve zkušební době nejde o výpověď, ale o zrušení pracovního poměru ve zkušební
době. Zrušení musí být písemné. Ústní sdělení berte jenom jako předběžnou informaci,
že zaměstnavatel chce pracovní poměr zrušit.

Pokud Vám zaměstnavatel předával písemné zrušení pracovního poměru,
které jste odmítl převzít, a jehož převzetí jste mu nepotvrdil,
mohl si zaměstnavatel nechat tuto skutečnost potvrdit některým
z Vašich kolegů a zrušení pracovního poměru by bylo platné.

V takovém případě byste prvních 14 dnů nemoci neměl nárok na nic, protože
byste po skončení zaměstnání už neměl naplánovány žádné pracovní směny.
Až od 15. dne nemoci by Vám OSSZ začala vyplácet nemocenské.