Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová pracovná zmluva - nová výpovedná lehota?

Ahojte, mám na vás prosbu - môj zamestnávateľ zrušil živnosť a celá firma prešla na s.r.o. Tým pádom nám vystavil nové pracovné zmluvy a výpovede starých pracovných zmlúv. Moja otázka je - touto novou zmluvou získavam opäť výpovednú lehotu 1 mesiac, alebo pokračujem v dlhšej výpovednej lehote - keďže pracujem vo firme cca 3 a 1/2 roka? Je možné aby niekde do novej zmluvy „skryl" - nejaký paragraf ktorý pokračuje v pôvodnej výpovednej lehote? V zmluve bolo uvedené len že sme sa „dohodli" na žiadnej skušobnej dobe.

ďakujem

1-mesačná výpovedná doba existuje len v prípade,že pracovná doba je dohodnutá len na max 15 hodín týždenne a pracovná zmluva je na dobu určitú,pokial si odpracoval menej ako 5 rokov,výpovedná lehota je minimálne 2-mesačná,pri odpracovaných 5 a viac rokoch je výpoveď minimálne 3 mesiace ........

to je skoro presne to isté,ovšem po poslednej úprave je 1 .mesiac len v prípade,že pracová doba nepresahuje 15 hodín týždenne a pracpvná zmluva je na dobu určitú,ostatní majú nárok na min 2.mesiace,pokial u zamestnávatela pracujú menej ako 5 rokov........rozviazanie pracovného pomeru dohodou,rozviazanie pracovného pomeru zo strany zamestnávatela z iného dôvodu-v zákone definovaný ako pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny,pre nezávažné porušenie pracovnej disciplíny opakovane,z dôvodu straty zdravotnej spôsobilosti pracovníka a nemožnosti ho preradiť zamestnávatelom na vhodné pracovné miesto zodpovedajúce zdravotnému stavu,v prípade pravoplatného odsúdenia pracovníka za tretný čin sa z týchto tabuliek vymyká,tieto záležitosti majú svoje individuálne podmienky...pri zániku pôvodného zamestnavatela tieto nároky rieši správca konkurznej podstaty alebo jeho priamy nástupník,pokial prevzal všetko po pôvodnom zamestnávatelovi,pokial sa z prevzatej organizácie stane bežný zamestnávatel,platí preňho zákonník práce ako záväzný súbor zákonov a predpisov a takisto sa preňho stane záväzná aj kolektívna zmluva,ktorá bola zamestnávatelom/aj pôvodným/ podpísaná a existuje.....pokial pracuješ s normálnym FPD a pracovný týždeň máš niektorý zo štandartných tabulkových systémov dlhší ako 15 hodín týždenne,nemôže Ti nový zamestnávatel za normálnych okolností obmedziť nárok na výpovednú lehotu na 1.mesiac,zostáva Ti nárok na plnú výpovednú lehotu,ktorá zodpovedá podpísanej pracovnej zmluve,odpracovaným rokom a stanovenému fondu pracovnej doby alias FPD......pokial ste doteraz pracovali na svoju individuálnu živnosť u živnostníka,tam platili trošku iné záležitosti,teraz sa z bývalého živnostníka stalplnohodnotný zamestnávatel a pokial vás všetkých "prezamestnal" ako riadnych zamestnancov,tak je preňho záväzný bežný zákonník práce....