Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pronajímatel bytu se vypařil

Dobrý den!

Dosud jsem tu u Vás nenarazila na podobné story, jako je moje.
Bydlím jako nájemce (5let) v novějším bytě, který vlastní zahraniční pronajímatel. Už skoro 2 roky ho dopisy s doručenkou urguji, že nemám novou Smlouvu na byt. Poslední termín byl v červenci 2014. Od tétoby uplynulo podle zákona možné prodloužení smlouvy o rok. T.j. do 7/2015 letošního roku, což již uplynulo. Po 3 měsících údajně podle kolegy, pokud se pronajímatel nepřihlásí a neposkytne novou Smlouvu, mám právo na pokračující bydlení.

Otázka zní. Mám dále nájmy měsíční platit? Když nemám v ruce žádný doklad? Musím se vystěhovat? Dodávám, že byt mého pronajímatele je v objektu vlastníka, s.r.o., které se můj pronajímatel také přes rok a půl nehlásí a neplatí poplatky. Případ je již u soudu.

Děkuji za každou radu.

Děkuji za Vaši odpověď!
To si také myslím, že bych měla platit.
Ale nměl by garanci za byt převzít majitel, tedy ta s.r.o., která prodala byt tomu zahraničnímu pronajimateli bytu, co je "nezvěstný" a nehlásí se. Navíc v bytě již dva roky nefunguje kuchyňský odpad od dřezu. Závada je mimo byt, řekli instalátoři. Takže všechno musím dělat ručně a vylévat na WC. Strašné, už skoro 2 roky!

Ale jo, známá věc, uděláno vše firmou instalatery, mám fakturu. Měli i spiralu 2 metry na protllakování vodou. Vše šlo, ale odpad z kuchyňské linky stále nefunguje. Mě+ jde \le o právní věc. Tudíž neměl by se toho při absenci účasti pronajímatele bytu ujat vlastník celé nemovitosti? Ta s.r.o? Je tu právnik na tudle věc. Díky moc za snahu odpovědět p. iconek.