Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reklamace mobilního telefonu a ještě horší stav zařízení

Dobrý den,

v polovině roku 2014 jsem kupoval nový mobilní telefon za nemalou částku (10 tis Kč). V lednu 2015 jsem provedl reklamaci telefonu. Příčinou bylo, že při spuštění fotoaparátu se rozvlnil obraz, tudíž fotografie byly nepoužitelné. V záručním servise tuto reklamaci přijali a provedli výměnu celého camerového modulu a zároveň mi vyměnili celý kryt i čočku telefonu. Po pár měsícíh telefon projevil stejnou vadu, tak jsem jej opět podal na reklamaci. Reklamaci mi zamítli s tím, že na telefonu je rozsáhlá oxidace základní desky, která má tuto vadu za příčinu. Byl jsem rozčílen, jelikož se jednalo zcela o stejnou vadu jako u předešlé reklamace. Po rozhovoru s paní v záručním servise nám bylo sděleno, že s telefon bychom nesměli telefonovat venku, používat jej v koupelně či v kuchyni když vaříme. Toto absurdní vysvětlení vem čert. Po pár minutách, kdy telefon vypadal, že funguje začal vykazovat daleko větší rozsah závad. Přestal fungovat dotykový dispely, telefon se vypínal, často vypadával obraz a nabíhalo pouze zrnění, obraz se měnil ve spletici čar a podobně. V tuto chvíli jsem si celý problém natoči a nafotil a telefon opět zaslal na reklamaci a požadoval vrácení mobilního telefonu do původního stavu tak, jak tomu bylo před reklamací (tudíž aby bez problému přístroj fungoval až na problémy s fotoaparátem). Bohužel telefon mi vrátili jako neuznanou reklamaci s tím, že se jedná o postupující oxidaci, která má za následek to, že postupně dochází k více a více problémům s telefonem a při příští reklamaci již bude účtován manipulační poplatek.

Volal jsem i soudnímu znalci, který mi doslava řekl, že toto je běžná praxe záručních servisů.

Jde nějak rozumně postupovat? Jsem ochoten zaplatit i znalecký posudek či podání k soudu.

A na co přesně se tedy ptáš ?

Zaplať si soudního znalce, ať vypracuje posudek a pak s tím posudkem (pokud pro tebe bude vyznívat přiznivě) jdi podat žalobu k občansko právnímu soudu nebo případně zkus další reklamaci a spolu s telefonem jim pošli i kopii znaleckého posudku jako poslední pokus o vyřešení mimosoudní cestou.
Podotýkám, že znalecký posudek se bude pohybovat v řádech tisíců/desetitisíců.