Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuje pčispěvek na nemovytost

Prosím, poraďte. Jsem invalidní důchodce a bydlím ve společné domácnosti se svou matkou, babičkou, strýcem a nezletilým bratrem. Matka je na mateřské a babička je ve starobním důchodu. Pobírám invalidní důchod 3.stupně (pohybové postižení). Bydlíme v rodinném domě. Tento dům je v dezolátním stavu a potřeboval by opravu a rekonstrukci. Jeho majitelkou je babička, která je zároveň v insolvenci. Chtěl jsem se zeptat, jestli mám nárok na nějaký příspěvek od státu, z něhož bych mohl náklady na opravu uhradit. Popřípadě jestli neexistuje nějaká nadace, která by mě a mé rodině pomohla. Děkuji za odpovědi.

mám nárok na nějaký příspěvek od státu, z něhož bych mohl náklady na opravu uhradit

No to určitě! Máte vybydlenou nemovitost a stát vám bude z daní vybraných od lidí, co pracují, platit rekonstrukci?

jestli neexistuje nějaká nadace

Možná ano, ale proč by to ta nadace dělala?

Takže, abych to správně pochopil....máte nezletilého bratra, maminka má další dítě, strýc nepracuje a babička, která je vlasníkem nemovitosti má exekuce a žádala o insolvenci, kde ji bylo vyhověno.Na to je jediné řešení.Vyhnat bratra na brigádu, maminku na domácí práce a strejdu pracovat a společně našetříte za nějaký čas na opravu domku babičky.Ta je ovšem v insolvenci, jakožto nejvíc vydělávající člen rodiny.
Tady mi to nějak začíná smrdět černotou.

Já sice mám dluhy a splácím je, ale že bych šel na sociálku a chtěl zaplatit splátky na barák, který jsem nedávno dostavěl.......to je mi kurva nějaké divné, ale v našem státě je možné cokoli.

Asi jak napsali kolegové, zatím, díky bohu, na nic takového nárok nemáte. A i když zdravý rozum říká, že je to tak správně, je možné, že se v dnešním přesocializovaném světě, kde se humanismus začíná stávat jakýmsi kultem, nebo "svatým grálem" dočkáte a nějaký "Dienstbier" přijde s teorií že: "Každý člověk (jen z titulu že je člověk) má právo na důstojné bydlení" a tak se vám na rekonstrukci budeme muset povinně složit...

Takže zatím nikoli, ale třeba se dočkáte.