Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je potřeba založit společnost ? + v 16-17 letech

Dobrý den,
s kamarádem děláme na hře, kterou by jsme později chtěli dostat na platformu Steam. Ptám se, když jsme dva jestli není potřeba založit nějakou společnost( zde je jedna otázka faq na steam greenlight WA9B ). Navíc mě bude teprve 17 let, kamarádovi v únoru 18 let. Je možné založit společnost, když nejsme plnoletí ? A je vůbec potřeba ji založit ? Aby bylo vše legální atd.
Celé faq o Steam greenlight : http://steamcommunity.com/workshop/about/?l=czech& appid=765#developers

Tam jestli kamarádovi za chvíli 18 bude, ať si založí třeba pro začátek nějakou živnost a figuruje tam jen on. Ale jak už je tu psáno dokud nic nemáte není třeba nic zakládat a vývoj tý hry určitě pár měsíců zabere a můžete založit s.r.o až bude 18 i tobě a pak to pustit do oběhu.

Jestli ti nejde o autorský práva a věříš kamarádovi skrz peníze a tvojí propagaci tak stačí ta živnost prozatím jestli to chcete co nejdřív pustit.

Pak je tu i možnost hru-resp. omezený práva na ní s výplatníma podmínkama prodat-přenechat nějakému hernímu studiu(samožřejmě až aspoň jednoumu bude 18), kde vy by jste figurovali jako vývojáři, mohli na té hře dělat a tam se věk moc neřeší-jen si smluvně ohlídat ty práva a peníze a pointu té hry.

Idealne sro, musite pockat na 18, inak len na povolenie sudu a myslim, ze so suhlasom zakonneho zastupcu.
Mna by skor zaujimalo ako chcete dostat tu hru na Steam a preco si myslis, ze prave vasa hra sa tam bude predavat (ak ju niekedy vobec dokoncite).