Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reklamace karty - odmítnutí (?)

Tak se stalo, že před 3 měsíci jsme reklamoval svou kartu, protože se pokazila, opravili ji a poslali zpět, ale teď je úplně stejná situace. Po třech měsících se taky pokazila, ale nechtějí uznat reklamaci. Prodavačka mi vzkázala, když jsem kartu šel poslat, že se neuznává reklamace a že se mám laskavě podívat do zákonu. Ptám se vás, kde se mám podívat do zákonu, protože mně to nejde.

Děkuji.

Pro pochopení: Karta se pokazila před 3 měsící, tj. v poslední měsíc lhůty na reklamaci, reklamace proběhla a počítalo se s tím, že po opravě karty se dá ještě záruka 6 měsíců.

V OBCHODĚ:

Prodavačka vypsala kód z karty a prohlásila, že lhůta pro reklamaci už je pryč. Konkrětně 89 dní po lhůtě.
Já jsem prohlásil, že to není možné, že mi to zreklamovali a opravili, ale zase se to pokazilo a že by měla být lhůta 6 měsíců po opravě výrobku v reklamačním řízení.
Prodavačka se ovšem nezarazila a opět zamítla můj argument. Řekla, že lhůta po opravě grafické karty je pouze 1 měsíc.
Poté jsem řekl naštvaným hlasem do je jejích očí: na shledanou. Po otočení mé osoby o 180 stupňů z mých úst vyšlo volné zašeptání: to je... ****, přestože mé největší rozhořčení patřilo obchodu Alza.cz a výrobcům grafických karet značky Gigabyte.