Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reklamačny doba 30 dni

Ahojte, chcel by som sa opýtať, ako to je z reklamáciou. Mám mobil v oprave daval som ho tam 19.10 a dnes je 18.11 čo mi vychádza na 31 dni, ale v servise povedali že len 30. tak sa pýtam, či sa ráta prvý deň v den ked ho zanesiem do obchodu, alebo další deň. Dakujem za odpoved ;)

dakujem a este mám otazku, musia ma informovať do 30 dni že je tovar vyreklamovany, alebo že si po neho možem prisť?? alebo ked tam pridem 31 den povedia že tu už je od včera,(30 den) aj ked žiadnu sms alebo e-mailom ma neinformovali ( ako vraveli že spravia) ??? :)

Není důležité, co ti řeknou, ale co máš napsané v protokolu o reklamaci. Reklamace musí být vyřízena do 30 dnů (§ 19 zákona 634/1992 Sb), pokud jste se nedohodli jinak. Nemusí ti volat, datum převzetí máš v protokolu. Když přijdeš první den po datumu, který máš v reklamačním protokolu, dostaneš peníze.