Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPP-Vyplacení mzdy

Zdravím, dělám řidiče dodávky do 3,5t na dohodu o provedení práce, od 1.10.2015 mi dohoda platí, zaměstnavatel mi měl dnes, tj. 19.11.2015 proplatit mzdu za měsíc říjen, v dohodě mám mzdu ve výši 9800,-Kč za 300 hodin práce, zaměstnavatel, (vlastně jeho bratr který vylezl ještě v pyžamu :?:)mi o půl 5 ráno než sem jel nakládat dal "zálohu" 5000,- s tím, že celkový výdělek, který sem měl napsaný na papírku v obálce s penězi měl být 10270,-Kč. (Žádný papír jsem při převzetí zálohy nepodepisoval). Jde mi o to, že za takovou práci a za průměrných 10 hodin denně co najezdím, se mi to zdá jako zlý sen. Bylo by možnost ho jaksi přitlačit ke zdi s tím, že požaduji výplatu na účet, tj. 9800,-Kč co mám ve smlouvě plus bych měl ještě těch 5000,-Kč, které jsem vlastně "nepřevzal"?

DPP není pracovní smlouva, jde o dohodu o práci konané mimo
pracovní poměr. Za práci na základě DPP Vám nákleží odměna, nikoliv mzda.
________

9.800 (i 10.270) Kč za 300 hodin práce je podle mne málo. I v případě
odměny za DPP musí zaměstnavatel dodržovat výši zaručené mzdy.

Minimální zaručená mzda je stanovena pro pracovní dobu 40 hodin týdně,
což odpovídá cca ("od oka") 160 až 180 hodinám měsíčně.

Zaručená mzda ve výši minimální mzdy (9.200 Kč měsíčně) náleží jenom
za nejjednodušší práce. Přestože nevím, do které skupiny prací spadá
práce řidiče, odhaduji, že půjde o vyšší než první skupinu prací.

Říjen 2015 měl 21 pracovních dnů a jeden státní svátek, což odpovídá
168 hodinám (pokud byste opracoval i v den svátku, 176 hodinám). Vy jste
odpracoval o 132 hodin více, což by se podle mne mělo promítnout do výše
odměny.
________

Termínem splatnosti mzdy/platu/odměny je celý následující kalendářní
měsíc. Poté má zaměstnavatel ještě zákonnou lhůtu 15 kalendářních dnů.
Vyplatí-li Vám zaměstnavatel zbytek odměny do 30. listopadu 2015 (nebo
do 15. prosince 2015), bude jednat v souladu se zákonem.

Zatím nevidím žádný způsob, jak zaměstnavatele přimět k vyplacení
zbývající části sjednané odměny. Dlužnou část odměny můžete začít
vymáhat teprve 16. prosince t.r.

Nedoporučuji zapřít převzetí zálohy a vymáhat celou sjednanou částku.

Ještě otázka, mám právo na výplatní pásku a musí ji zaměstnavatel vést jestliže mám právě jen dohodu o provedení práce? I když mi dnes bylo řečeno že jsem ve zkušební době, ale v dohodě to napsané není?

A to je nějaký nový obyčej nejdřív přijmout práci za jasně předem daných podmínek, v podstatě si "podat ruku" a po jejím odvedení druhou stranu okrást o 5000kč s tím, že jsem s dohodou sice souhlasil, ale teď se mi to jeví málo?