Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadrzane auto policiou-pochadza z trestnej cinnosti

dobry den. stal sa mi taky pripad.Kupil som jazdene auto ktore bolo pisane na leasingovu spolocnost a drzitel bola SRO.auto som preveril bolo ciste bola robena aj kontorla originaliy auto som kupil nasledne prihlasil a uzival.po roku som ho predal odhlasil na noveho majitela teho na nasledne prihlasil a uzival skooro dva roky.po dvoch rokoch prisli policajti a auto zadrzali ze pochadza z trestnej cinnosti co sa aj po exprertize potvrdilo.majitel chce teraz odomna nahradu skody cize cenu za ktoru som mu auto predal...chce odstupit od kupno predajnej zmluvy naco ma narok.ja som skusal kontaktovat majitela predomnou a ten mi povedal ze to tak isto kupil ako ja a ze uz nema tu sro od ktorej som to kupoval ze ju uz predal medzicasom.od koho mam skusat nahradu skody ja?od leasingovej spolocnosti ako majitela alebo tej sro ktora bola drzitelom vozidla?co sa deje ked uz sro je predana inym majitelom?

dakujem za vsetky rady

Tebe zostáva už len jediné,na občiansko-právnom konaní si vymáhať vzniknutú škodu na tom človeku/majitelovi,od ktorého si auto zakúpil,normálne podaj trestné oznámenie,dolož ho dokladmi o kúpe vozidla etc....nejaké ja som mu povedal,on povedal že už nič nemá etc nikam nepovedú,rieš to normálne právnou cestou,inak sa z toho ťažko nejak jednoducho dostaneš,ten čo si nárokuje škodu po Tebe,keď to on začne vymáhať súdnou cestou,z toho sa nijako nevyvlečieš,ten "Čierny Peter" zostane na Tebe,lepšie by bolo sa dohodnúť s terajším majitelom,ktorému polícia zabavila auto na spoločnej žalobe voči tomu,čo mal auto pôvodne a postupne ho pustil predajom do obehu Tebe a Ty následne ďalej.......poraď sa z nejakým právnikom a spíšte žalobu,on už si pozrie konkrétne veci a spíše to tak,aby to malo správnu a prijatelnú formu pre ďalšie právne konanie a nebolo to zamietnuté kvôli nejakým nedostatkom a nesprávnym formuláciám,nelutuj peniaze za právnika,cena auta,ktorá by bola následne po Tebe nejakým spôsobom vymáhaná od ďalšieho majitela navýšená o oprávnené úroky z omeškania,súdne poplatky narastie velmi rýchlo do astronomickej výšky pre bežného človeka,takže zbytočne neváhaj a konaj skôr,ako začnú konať iní......

Toto je typicky Cierny Peter. Otazka je komu zostane.
Takze sucasny majitel chce nahradu skody od teba. Si ochotny mu ju uhradit? Ja by som nebol, pretoze v case predaja si nemal a nemohol mat vedomost o tom, ze auto pochadza z trestnej cinnosti.
Samozrejme pokial bude sucasny majitel vytrvaly skonci sa toto vsetko pravdepodobne na sude, ktory mozes vyhrat/prehrat, a preto by si mal postupovat pre istotu rovnako a ist do obchodneho sporu s sro, ktora ti auto predala. Ak spor vyhras a dostanes nahradu skody mozes sa vyrovnat so sucasnym majitelom.
Bohuzial ma to maly hacik a to fakt, ze sudca ti nemusi nahradu skody priznat uz len z toho dovodu, ze si este nevyplatil sucasneho majitela a tak ti ziadna skoda nevznikla, co by sa vsak dalo riesit cestnym prehlasenim. Viac ti poradi pravnik.

dakujem za odpoved.ci som ochotny mu ju zaplatit?ani nie.nakolko auto uziva 2 roky tak mi pride divne mu vratit plnu sumu za ktoru auto kupil pred 2 rokmi.moze to dat na sud hned alebo musi cakat kym policia uzavre dany pripad?takze ja by som mal napisal list sro od ktorej som to kupil ze odstupujem od zmuly ak som spravne pochopil pockat a ked sa nic nebude diat tak dat zalobu?

jednaj hneď,niesi v pozícii,keď si môžeš dovoliť čakať,pokial súčasný vlastník podá žalobu o vrátenie peňazí od Teba v superrýchlom konaní,tak súd o tom rozhodne behom pár hodín a obvykle zaviaže vyplatiť škodu do 3 dní,momentálne máš toho Čierneho Petra v rukách Ty,Ty si sa v podstate dopustil podvodu,aj keď neúmyselne,ale momentálne si predajca-ten ktorý spôsobil dokázatelne škodu Ty,nechcem aby si to pochopil tak,že ja na Teba ukazujem,že si nejaký podvodník a zlodej,ale momentálne máš smolu a plnú zodpovednosť voči momentálnemu majitelovi auta Ty,a Ty musíš zasa preukázať,resp.dosiahnuť to,že Tebe zasa uhradí spôsobenú škodu ten,čo Tebe predal auto,ktoré pochádza z trestnej činnosti,Ty momentálne nemáš žiadnu možnosť na niečo čakať a prehlasovať že ja som nevedel a podobne,Ty musííš konať,aby ten Čierny Peter nezostal výlučne v Tvojich rukách.........zajdi za nejakým právnikom so všetkými zmluvami o kúpe auta a ten rozhodne,po kom a akým spôsobom sa bude vymáhať a riešiť vniknutý problém,ale hlavne na nič nečakaj,pokial nový majitel auta bude vymáhať peniaze exekúciou,si v prdeli,nebudeš mať na základe čoho podať odpor voči exekúcii alebo len voči platobného rozkazu,momentálne nemáš v rukách nič,naopak v zmluve o predaji auta poslednému majitelovi figuruješ Ty ako predajca auta,ktoré bolo zabavené kvôli tomu,že pochádza z trestnej činnosti,takže nevidím žiaden normálny dôvod na niečo čakať,súd bude brať do úvahy to,čo bolo predmetom kúpno-predajnej zmluvy,nie to,o kolko môže klesnúť cena používaním predanej veci,súd vychádza z faktov,nie z domnienok,že keby jazdil 2x do týždňa,tak opotrebovanie bude nižšie ako keď s tým jazdí denne....

Na rozdiel od Audaxa si myslim nieco ine, aj ked nase rady nemusia byt spravne (ja som na to pravo robil aspon prijimacky na rozdiel od neho;oP).
Takto...Cierneho Petra ma podla mna sucasny majitel auta. On nema auto a musi sa domahat nahrady skody v obcianskopravnom spore od teba na sude. Ako sud dopadne si netrufam tvrdit, ale neverim v ziadne superrychle konanie, pretoze toto nie je jednoznacny pripad. Bude to asi o tom, kto ma sikovnejsieho pravnika.
Ja byt tebou cakam, co spravi sucasny majitel, urcite nema narok po 2 rokoch uzivania na plnu sumu. Pre istou si mozes rozbehnut svoje zadne dvierka a zacat jednat s sro, ktora ti ro predala, aspon budes vediet na com si, keby si pripadne prvy sudny spor prehral.
Toto je pomerne zlozity pripade, uctite nie na poradnu, ale uz pre profesionala.
Skus oslovit tu advokatsku kancelariu, co tu ma reklamu na poradni, uz dlhsi cas som tu nikoho z nich nevidel, tak nech ti spravia aspon uvodnu analyzu zdarma, ze im odkazuje admin z poradne;o).

on ted nemuze nikoho zalovat, protoze neni poskozeny, poskozeny je novy majitel, az ten svou skodu vymuze po nem, pak on muze vymahat skodu od firmy, nicmene nrvim jak v sr, u nas ti to auto nezabavi, protoze jsi ho nabyl v dobre vire, police musi najit zlodeje a od nej se pak vymaha skoda

dakujem.tak aj tak mi neostava nic ine ako cakat.ja si teraz nemozem vymahat skodu od firmu ked som spravne pochopil lebo zatial ziadnu nemam.budem moct az vtedy ked vyhra sudny spor terajsi majitel.hej ale keby nahodou aj nasli zlodeja tak terajsi majitel nema snim pravny vztah a aj tak sa bude domahat skody odomna lebo ja som mu to auto predal.tak mi bolo povedane..

a este jedna otazka.ked ta SRO co som auto od nich kupil vozidlo bola predana maju ju teda novi majitelia,kupou firmy uz zodpovedaju oni preberaju vsetku zodpovednost ked ju kupili aj v minulosti?

viete mi este poradit poradnaci ako to funguje ked sa dohodnem z terajsim majitelom pristupim mimosudne na dohodu ze mu to vyplatim ale nemam taku hotovost...viem mu to dako spLacat?spravit daky splatkovy kalendar len aby sme sa nemuseli sudit?ako to funguje v realite?

dobry den!ja mam podobny problem.kupil som auto od jedneho pana ktory ho priviezol z nemecka.jednalo sa o renault trafic, vtedy bol rocny ako novy.nemal som hned prostriedky na vyplatenie tak som to riesil cez unicredit lizing.po dvoch rokoch prisla kriminalka ze auto sa zabavuje ze bolo odcudzeene vo francuzsku a nasledne predane v nemecku.odtial ho dotycny aj doviezol na sk.samozrejme ze som ukoncil lizingovu zmluvu a dalej neplatil.po 4 rokoch teda teraz mi prislo vyrovnanie ze auto predali skoro ako nove za 3500eur a do lizingu musim doplatit este 8tis.eur.taha sa to uz rok lebo tolko financii nemam.teraz mi prislo zo sudu platobny rozkaz..som na prasky neviem co robit a hlavne neviem ci som v prave ci si mam zhanat pravnika alebo to splacat.za kazde info dakujem.