Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadrzane auto policiou-pochadza z trestnej cinnosti

dobry den. stal sa mi taky pripad.Kupil som jazdene auto ktore bolo pisane na leasingovu spolocnost a drzitel bola SRO.auto som preveril bolo ciste bola robena aj kontorla originaliy auto som kupil nasledne prihlasil a uzival.po roku som ho predal odhlasil na noveho majitela teho na nasledne prihlasil a uzival skooro dva roky.po dvoch rokoch prisli policajti a auto zadrzali ze pochadza z trestnej cinnosti co sa aj po exprertize potvrdilo.majitel chce teraz odomna nahradu skody cize cenu za ktoru som mu auto predal...chce odstupit od kupno predajnej zmluvy naco ma narok.ja som skusal kontaktovat majitela predomnou a ten mi povedal ze to tak isto kupil ako ja a ze uz nema tu sro od ktorej som to kupoval ze ju uz predal medzicasom.od koho mam skusat nahradu skody ja?od leasingovej spolocnosti ako majitela alebo tej sro ktora bola drzitelom vozidla?co sa deje ked uz sro je predana inym majitelom?

dakujem za vsetky rady

dobry den!ja mam podobny problem.kupil som auto od jedneho pana ktory ho priviezol z nemecka.jednalo sa o renault trafic, vtedy bol rocny ako novy.nemal som hned prostriedky na vyplatenie tak som to riesil cez unicredit lizing.po dvoch rokoch prisla kriminalka ze auto sa zabavuje ze bolo odcudzeene vo francuzsku a nasledne predane v nemecku.odtial ho dotycny aj doviezol na sk.samozrejme ze som ukoncil lizingovu zmluvu a dalej neplatil.po 4 rokoch teda teraz mi prislo vyrovnanie ze auto predali skoro ako nove za 3500eur a do lizingu musim doplatit este 8tis.eur.taha sa to uz rok lebo tolko financii nemam.teraz mi prislo zo sudu platobny rozkaz..som na prasky neviem co robit a hlavne neviem ci som v prave ci si mam zhanat pravnika alebo to splacat.za kazde info dakujem.