Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úraz bez příčiny. Trvalá hluchota. Je to úraz ?

Zdravím chtěl bych se zeptat.
Stal se mi úraz ovšem v nemocnici neví čím to je ani co se stalo.
Ohluchl jsem na pravé ucho. Ale stalo se to samo od sebe a žádné viditelné poškození není. Jak se to klasifikuje u pojišťovny ? Mám trvalou hluchotu 100% na pravé ucho. Ovšem úraz má příčinu.
Stalo se to také v pracovní době, ale hlásil jsem to spolupracovníkům nikoliv stavebnímu mistrovi a ani se to nezapsalo jako úraz do deníku. Tudíž to není vedeno jako pracovní úraz. Bude v tom problém ? Je to ale zapsáno v lékařské zprávě že jsem to hlásil a že se to stalo v práci. Chtěl bych aby potom neměli otázky proč to není vedeno jako pracovní úraz a aby potom to nechtěli řešit přes firmu. (Na firmě už jsme to řešili). Měl bych to říct pracovnici pojišťovny a dát nějaký dodatek že to není pracovní úraz ?

Můj hlavní dotaz je o tom jak je to klasifikováno když úraz nemá příčinu (mohlo se to stát čímkoliv) a ani žádné viditelné poškození. (Kromě grafu z testů sluchu, kde je ukázáno že opravdu neslyším).

Nevím ty jsi možná hovádko byl, ale já to mám už od srpna minulého roku. A o hygienu dbám.
Vysvětlím zjednodušeně.

Přestal jsem slyšet na pravé ucho. Žádný nález zranění ani příčiny. Jak se tento "úraz" klasifikuje když není ničím známým způsoben.
(Doktoři neví čím to je,a čím to mohlo být způsobeno, jen spekulace , možná to je jako infarkt ,,prostě se to stalo" ).
Testy byly provedeny. Opravdu neslyším. Testů bylo celkem dost. I léčba (která dle mého byla jen zkouška jestli by možná mohla pomoct.)

Já samozřejmě o hygineu dbám také, hovádko fakt nejsem, bylo to pravděpodobně po rýmě, akorát se to projevilo až za několik týdnů.
Teď už je ten popis i dotaz jasnější, zmátlo mě hlavně to, že jsi do toho stále pletl úraz, i když to vlastně žádný úraz nebyl. Myslím, že se to klasifikuje jako "újma na zdraví", ale v těch termínech si fakt nejsem jistej...

Ale to já vím..... Nepotřebuji vědět jestli to je pracovní úraz protože to mohlo být čímkoliv. Sám jsem to psal. Já se ptám jak se to klasifikuje když to není úraz (Jelikož úraz je něčím zaviněn a většinou to je něčím způsobeno) Ale v tomto případě se to neví. Neví se čím to je, ani co to je (Teda kromě toho že to je hluchota :-/ )

Definice úrazu
Úraz je porucha zdraví způsobená náhle a vnější příčinou."

Jenže můj případ není způsoben vnější příčinou nebo se o tom neví. žádné viditelné poškození. Tak jak se definuje tento úkaz ?

Nejbližší slovo co mě napadá je "Zázrak" ale to ovšem není vhodné :-D
Újma je zas způsobena někým jiným což není tento případ.

No ale tohle zní taky že by to mohlo být: Hluchota (neúrazová ztráta sluchu)
Ovšem to už se potom neřeší jako úraz ne ?

Tak jsem si to celé přečetl 2x a konečně (snad) začínám chápat, že Ti v jde o to, jak to Tvoje poškození zdraví bude klasifikovat a řešit pojišťovna. A co takhle rovnou se obrátit na příslušnou pojišťovnu? Možná by poradil i lékař, k němuž chodíš.
Připadá mi, jako by ses chtěl někam přestěhovat a tady na fóru se ptal, kolik v místě nového bydliště zaplatíš za vodné a stočné (a přitom ani nenapsal, kam se stěhuješ)...

Nejbližší slovo co mě napadá je "Zázrak"

nikoli, nejbližším slovem je "onemocnění". Pokud ovšem máš sjednané pojištění pro velmi vážná onemocnění

Pojištění velmi vážných onemocnění

Sjednanou pojistnou částku vyplatíme v případě potvrzené lékařské diagnózy kteréhokoliv z onemocnění nebo podstoupení některého ze zákroků uvedených v pojistných podmínkách pojišťovny. Mezi tyto nemoci patří například infarkt myokardu, rakovina, náhlá mozková mrtvice, totální ledvinové selhání, transplantace životně důležitých orgánů, slepota, hluchota, kóma, demence, roztroušená skleróza, závažná onemocnění způsobená přisátím klíštěte, těžké popáleniny nebo onemocnění plic způsobující dechovou nedostatečnost. Čekací doba je tři měsíce.

Doporučená částka: Ve výši 500 000 až jeden milion Kč, pokud je vám více než 40 let, a 1 až 2,5 milionu Kč, pokud je vám méně.

Zdroj:
https://www.pojistovnacs.cz/o-nas/aktuality/jak-si -nastavit-pojistnou-castku-u-pojisteni-nemoci-a-ho spitalizace/