Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záruka orange

Dobrý deň,

prosím Vás chcel by som spýtať ako je to so zárukou v Orange, keď som telefón kúpil z druhej ruky?
stačí iba záručný list?

Ďakujem za odpoveď

Nevim jestli je to na SK stejne jako v CR, ale u nas je "de jure" zaruka neprenosna na dalsi majitele. V praxi jsem se ovsem s problemem pri reklamaci setkal az v pripade, ze by se mely vracet penize. Ono totiz pri reklamaci neni nutne predkladat obcanku nebo tak a zarucni list na reklamaci staci.

Samozřejmě, že stačí, bavím se o případu, kdy byla záručním listem faktura, reklamace proběhla s ortelem "neopravitelné, vrátit peníze." Faktura byla na jméno a prodávající samozřejmě potřeboval vědět komu peníze vrací a byl problém, protože záruka ze zákona přenositelná není (ovšem těžko se to nějak v reálu řeší). Je to už ale cca 6 let zpět a myslím, že nový OZ toto neupravoval nijak. Takže v případě Tebou uvedeném by si pro ty peníze zřejmě přišli ti rodiče, pokud by to prodejce "hrotil".

Já neříkám, že to nemá reklamovat, jen že záruka je nepřenositelná na dalšího majitele.

pokial si kúpil telefon,ktorý bol pôvodne zobraný ako telefon za euro k paušálu,tak záruku si môže uplatniť len ten,kto je uvedený v zmluve o pripojení,ku ktorému bol telefon poskytnutý za zvýhodnených podmienok,pokial bol telefon kúpený vo volnom predaji,bez nejakej viazanosti na služby,tak záruka platí u toho,kto predloží záručný list/doklad o kúpe,vtedy nikto totožnosť konkrétneho kupca nezisťuje ani nikam nezaznamenáva ....