Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výplatní lístek

dobrý den, v práci nám rozesílají výplatnici na e-mail a dnes při rozesílání rozeslali různé výplatnice, různým lidem (není to poprvé). Jelikož chci ukončit pracovní vztah a podat výpověd dohodou, na kterou možná nepřestoupí, je možné tedy prac. vztah ukončit na základě poslání mé výplatnice 3. osobě?

Trochu se musíš vyznat ve formulacích,dobré bude "pokecat" s někým,kdo ví o co jde. Výpověď je jeden důvod ukončení (dvouměsíční lhůta).Ukončit pracovní poměr dohodou je něco jiného,ale již podle pojmenování to znamená se dohodnout.Bohužel poslání telegramu 3.osobě není důvod k okamžitému ukončení PP.

"Výpověď dohodou" neexistuje. Buď dáte výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou
nebo zaměstnavatele požádáte o rozvázání úracovního poměru dohodou. Dohodu lze
uzavřít jen v případě, že s ní bude zaměstnavatel souhlasit.
(Dohodu nelze uzavřít bez souhlasu obou stran.)

Zaměstnanec může dát výpověď z jakéhokoliv důvodu, tedy i kvůli
záměně adresáta výplatního lístku. Protože ale nejde o důvod k okamžitému
zrušení pracovního poměru, budete muset dodržet výpovědní dobu.

Pozor, nejde ani o vážný důvod skončení zaměstnání. Pokud byste se pak musel
registrovat na ÚP, měl byste po celou podpůrčí dobu nárok na krácenou podporu
v nezaměstnanosti (45 % průměrného čistého výdělku).